Starší dorost čeká v Brně dvojité derby. Juniorka a mladší dorost hrají venku

B r n o – Mládežnické soutěže jsou v plném proudu a zahálet nebudou ani v následujícím týdnu. Starší dorost se poprvé v nové sezóně představí během dvou dní dvakrát ve městě pod Špilberkem a jeho soupeřem bude po letech městský rival Warrior. Junioři vyrážejí na trip do Mladé Boleslavi a Liberce, mladší dorost se představí na ledě Jihlavy.

Obhájce stříbra poprvé v sezóně doma

Starší dorost, který před letošní sezónou převzali Marek Moskal a Roman Meluzín, se v letošním ročníku 2017/2018 vůbec poprvé představí v Brně. Modrobílí chtějí navázat na nepovedené utkání v Salcburku. V tom prvním prohráli vysoko 1:7, druhý duel o den později byl za stavu 2:1 ukončen předčasně a výsledek bude řešit disciplinární komise ČSLH.

Nyní se Brňané utkání dvakrát s městským rivalem Warriorem. První duel je na programu v pátek na ledě soupeře, odveta o den později na ledě Kometa. Nikoliv však v DRFG Areně, avšak na Hokejových halách dětí a mládeže.

5. kolo Extraligy staršího dorostu
pátek
22. 9. 2017
18:15 hod.
HCM Warrior Brno HC Kometa Brno Hokejová hala Úvoz, Brno

Warrior zatím coby nováček soutěže na svou první výhru čeká. Na svém kontě nemají ani jeden bod a naposledy padl hned dvakrát v Olomouci, a to 0:3 a o den později 1:3.

6. kolo Extraligy staršího dorostu
14:30 hod.
HC Kometa Brno HCM Warrior Brno Hokejové haly dětí a mládeže, Brno

Juniorka hraje o čelo tabulky

Svěřenci Jana Zachrly mají za sebou úvodní dvě představení na domácí půdě, když ve dvou dnech sehráli dva duely proti oběma pražským „S“. Zatímco duel proti Slavii jim vůbec nevyšel a prohráli vysoko 3:7, a zápas proti Spartě jim vyšel znamenitě a zvítězili jasně 3:0. Nyní čeká juniory, kteří mají na čtvrtém místě tabulky 9 bodů, trip do Mladé Boleslavi a Liberce.

„Minule se nám venku dařilo. Na druhou stranu jak Mladá Boleslav, tak Liberec jsou týmy, které určitě patří k úzce špičce soutěže a týmům, které chtějí hrát nahoře. Pokud však předvedeme výkon jako proti Spartě, tak nemám strach, že bychom odjížděli s prázdnou,“ řekl před nacházejícími duely venku trenér Jan Zachrla.

Mladá Boleslav jede na vítězné vlně, neboť ji v tabulce s 11 body patří první místo. Před týdnem sehrála dva duely na Moravě a v obou byla úspěšná. Na ledě olomoucké Mory vyhrála 5:3 a den nato zvládla i utkání na ledě zlínských Beranů, kde získala dva body po výhře v prodloužení 4:3.

5. kolo DHL Extraligy juniorů
čtvrtek
21. 9. 2017
18:00 hod.
BK Mladá Boleslav HC Kometa Brno ŠKO-Energo Arena, M. Boleslav

To Liberec je v tabulce na jedenácté příčce se ziskem 6 bodů. I on se představil před týdnem ve Zlíně a Olomouci. Zatímco v Batově městě padl 2:4, tak na Hané po velké přestřelce zvítězil 6:5.

6. kolo DHL Extraligy juniorů
16:00 hod.
Bílí Tygři Liberec HC Kometa Brno Svijanská Aréna, Liberec

Mladší dorost chce zpět na vítěznou vlnu

Mladší dorostenci až do minulého kola neznali hořkost porážky, po třech duelech měli na svém kontě 5 bodů. Po zápase s Letňany je však vše jinak, neboť Kometa svému soupeři podlehla i přes převahu 0:4 a poprvé v ročníku vyšla gólově i bodově naprázdno.

Nyní svěřence Pavla Pazourka čeká Mladá Boleslav, která naposledy prohrála na ledě Hradce Králové 3:6. Bruslařům patří v tabulce 6. příčka se ziskem pěti bodů, tedy stejně jako jejich příští soupeř, ovšem skóre hraje v jejich prospěch.

4. kolo Extraligy mladšího dorostu
12:00 hod.
BK Mladá Boleslav HC Kometa Brno ŠKO-Energo Arena, M. Boleslav

Sledujte naše mládežnické týmy, a přijďte v pátek a sobotu podpořit starší dorostence přímo na stadión! Jste srdečně zváni. Vstup je zdarma.