.

Trenér Kýhos před duely v Brně: Jsme připraveni Zlín zlomit a vrátit se do hry

Trenér Kýhos před duely v Brně: Jsme připraveni Zlín zlomit a vrátit se do hry
 

B r n o – Po dvou neúspěšných zápasech ve Zlíně se finálová série stěhuje na domácí stadion brněnské Komety. Svěřenci trenéra Vladimíra Kýhose sice prohrávají 0:2 na zápasy, před třetím duelem série jim však nechybí odhodlání a vůle zlínský odpor zlomit. „Věřím, že konečně najdeme recept na zlínskou hru a prolomíme jejich obranný systém,“ vzkazuje po dopoledním rozbruslení brněnský lodivod.

 

První dva duely na zlínském Zimním stadionu Luďka Čajky se jeho mužstvu nevyvedly, oba dva totiž Brňané prohráli shodně 0:3. Recept na vítězství v pondělním zápase tak vede přes první vstřelené góly ve finálové sérii. „Musíme stále hodně střílet na soupeřovu bránu, ale přidat na důrazu. Za dva zápasy ve Zlíně jsme měli nějakých sedmdesát střel, což je docela hodně. Bez důrazu ale branky nepadnou,“ uvědomuje si Kýhos.

Po druhém finálovém utkání nebude moci brněnský trenér využít služeb kanadského obránce Millera, který od disciplinární komise obdržel stopku na pět zápasů. „Není to pro nás dobrá situace, když se nám zraní další bek, budeme mít problémy. Na druhou stranu máme ale ještě Tomáše Dujsíka, vrátit by se mohl i Honza Hanzlík,“ zmiňuje Kýhos jednoho ze svých klíčových obránců, který nedohrál sedmý semifinálový duel proti pražské Spartě.

Propracovanou obrannou hru soupeře se pak bude snažit překonat i útočník Komety Hynek Zohorna, který minulý duel vynechal vinnou zdravotních problémů. „Hynek vyležel horečku a dnes proti Zlínu bude hrát. Pro nás to bude veliká posila, poslední zápasy totiž hrál výborně,“ věří v jeho ofenzivní přínos Kýhos.

I přes nepříznivý vývoj série nechybí v brněnské kabině odhodlání s výsledkem něco udělat. „Všichni to chtějí zlomit. Myslím si, že v prvním zápase na nás trochu dolehlo uspokojení ze Sparty, přeci jenom jsme vyřadili nejsilnější mužstvo v lize a měli to trochu v hlavách. Nechci říkat, že jsme kvůli tomu Zlín podcenili, to ve finále ani nejde, ale nevstoupili jsme do prvního zápasu tak, jak by bylo záhodno. Teď však hrajeme doma a jsme připraveni to zlomit,“ velí Kýhos.

„Nic ještě není hotovo, je to stále jen 0:2. V minulých sériích jsme měli to štěstí, že se nám vždy podařilo uhrát jeden zápas z úvodních dvou duelů. To se teď nestalo. Proto pokud chceme pokračovat v sérii dále, musíme minimálně jeden zápas doma vyhrát. V tom lepším případě pak samozřejmě oba dva,“ dodává.

Rozpis dvou nejbližších zápasů finálové série

3. finále

pondělí 21. dubna 2014
18:50
KAJOT ARÉNA, Brno

4. finále

úterý 22. dubna 2014
18:20
KAJOT ARÉNA, Brno

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál