Trenér juniorů Jan Zachrla: Naše obrovské plus? Máme mladý perspektivní tým

B r n o – Nová sezóna je tady! Již v pátek začíná nejen áčku, ale také juniorce, která bude chtít i letos bojovat o nejvyšší příčky. Týmu se nově ujal loni hlavní kouč staršího dorostu Jan Zachrla, který povede juniorský tým brněnské Komety společně s asistentem Petrem Hakenem.

Příprava je minulostí, v pátek začíná juniorská extraliga. Jak proběhla a jak jste s ní byl spokojen?
Příprava proběhla standardně, výsledky byly takové, jaké byly. Na druhou stranu náš tým nehrál moc pohromadě, protože někteří hráči byli zde na zkoušku, pak další kluci byli v Třebíči nebo áčku Komety. Tým se stavěl trochu za pochodu, čemuž odpovídaly i ty výsledky, ale máme mladý perspektivní tým, v čemž vidím obrovské plus.

Například Vojtěch Střondala, Karel Plášek či Adam Gajarský hráli za A-tým, jak jste zmínil. V sezóně budou nastupovat primárně za juniorku, nebo jste s áčkem dohodnuti jinak?
Určitě začnou zde s námi v juniorce, protože je to pro ně stále velký skok. Loni ještě byli ve starším dorostu, takže přechod přes jednu kategorii je hodně těžký. Kluci jsou šikovní, ale měli by si projít všemi kategoriemi tak, aby získali potřebné zkušenosti a pak je mohli v seniorském hokeji prodat.

Radost českých hokejistů U18 z postupu do finále na letošním Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi. Foto: Roman Kantor

Hned šest hráčů Komety bylo v srpnu na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi. Byl jste se tam podívat osobně, a jak případně hodnotíte výkony?
Podívat jsem se samozřejmě byl. Kluci, si myslím, ostudu rozhodně neudělali a hráli své maximum, na které v ten daný moment měli. Doufám, že budou v nastoleném trendu pokračovat, aby se mohli posouvat dál.

Změnil se oproti loňské sezóně nějak systém soutěže? Zkuste fanouškům přiblížit, co všechno vás v nacházejícím ročníku čeká…
Soutěž je koncipována trochu jinak, než byla loni. Nejprve se hraje první část zhruba 34 zápasů, kdy se týmy utkají každý s každým, a pak se udělá tabulkově nejlepší dvanáctka, která hraje druhou část. Ta se rozdělí na první a druhou šestku. Týmy hrají tedy ve dvou skupinách opět každý s každým, čili dalších deset zápasů. S každé skupiny postoupí čtyři nejlepší (celkem tedy osm týmů) a ty už se klasicky utkají o mistrovský titul.

Na úvod soutěže vás čekají soupeři ze severu Čech – Chomutov a Litvínov. Jak těžká to bude prověrka?
Nejen tyto dva celky, ale každý tým, který v extralize je, má nějakou úroveň. Spíš bych tam viděl trochu věkový deficit. Například při utkání v Hradci nastoupili za domácí hráči ročníku 1997 a 1998, zatímco za nás ročníku 2000. Ten rozdíl je trochu vidět. Je to ale ospravedlněno zase něčím jiným a já věřím, že se s tím dokážeme vyrovnat.

V loňské sezóně skončili junioři třetí! Co letos? Ilustrační foto: Anděla Trötzmüllerová.

Soupisku juniorky pro letošní sezónu naleznete zde

První kolo odehrají junioři v Chomutově, oba zápasy v základní části skončily v loňské sezóně remízou po šedesáti minutách. Jednou se nakonec radovala Kometa, jednou její soupeř.

1. kolo DHL Extraligy juniorů
pátek
8. 9. 2017
15:00 hod.
Online přenos
Piráti Chomutov HC Kometa Brno SD Arena, Chomutov

Druhý zápas čeká mladíky jen o den později v Litvínově. Proti chemikům se nám loni velmi dařilo. Oba zápasy dopadly vítězně, v tom domácím jsme dokonce vstřelili hned sedm branek a připsali si výhru 7:1. Snad se povede něco podobného i na ledě Litvínova.

2. kolo DHL Extraligy juniorů
9. 9. 2017