Týden mládeže: Dvě derby s pražskými S, domácí řádění SDO a hattrick Střondaly

B r n o – Ještě nabitější než předešlý týden, čekal brněnskou mládež. Juniorku čekaly dvě pražské derby. Mladší dorost doma válel s favority, nebo těsná prohra mladšího dorostu v Havlíčkově Brodě. Třešničkou na dortu je hattrick Vojtěcha Střondaly, který řídil výhru nad Hradcem Králové. Pojďme se společně na to nejzajímavější podívat.

Juniorka prohrála se Spartou, pak ale loupila na Slavii

Juniorku čekal pražský dvojzápas. Na úvod se utkala se sparťanským rivalem. Přestože podala bojovný výkon, vysoko prohrála. Nepodařila se jí třetí třetina, ve které obdržela čtyři branky. Z tohoto zápasu tedy vyšla Kometa gólově na prázdno a prohrála 6:0.

Nazítří čekal Kometu další duel s pražským rivalem, tentokrát se Slavií. Kometa po první třetině vedla, Slavia však čtyřmi brankami otočila ve druhé části skóre zápasu. Brňané se ale nevzdali a třemi brankami otočili duel na svoji stranu, a došli si pro vítězství 4:1. Tomáš Mlynář si připsal čtyři kanadské body za gól a tři asistence. Svou střeleckou smůlu navíc první branku v sezóně za juniorku protrhl Vojtěch Střondala

Momentka ze zápasu juniorky Komety a Slavie. Foto: Juniorský hokej

Starší dorost přestřílel Dynamo a přetlačil favorita

Starší dorost odehrál dvě domácí utkání ve skupině o pořadí v play–off. Ve čtvrtek jej čekal těžký duel s pardubickým Dynamem. Brno do utkání vstoupilo skvěle a po první periodě odcházelo do šaten za stavu 3:1. V průběhu zápasu přidalo ještě jednu branku. Výsledek si pak pohlídalo a zvítězilo jasně 4:1. Dvěma góly se blýskl Marek Minárik. Svůj tým také několikrát podržel gólman Martin Holata.

V sobotu přijel do Brna lídr z Hradce Králové. Kometa dobrou hrou si vytvořila dokonce tříbrankový náskok. Hradec se však nevzdal a duel dokázal otočit. Hrdinou zápasu byl nakonec brněnský Vojtěch Střondala, který svým druhým gólem v zápase dokázal pár minut před koncem vyrovnat a hattrickem pečetil výhru v 5:4 prodloužení. Kometa tak bere z domácího dvojduelu pět bodů.

Vojtěch Střondala stihl o víkendu oba duely v Praze za juniorku, pak navíc o den později nasázel hattrick za starší dorost. Foto: Juniorský hokej

Mladší dorost vedl, nakonec ale padl o gól

Mladší dorostenci vyjeli na trip do Havlíčkova Brodu. V druhé třetině dokázal otočit stav zápasu a do poslední části šel ve vedení. Domácím hokejistům ale poté vyšla třetí třetina, když třemi slepenými góly otočili stav zápasu a radovali se z velice těsného vítězství 5:4.

Sedmá a pátá třída

Sedmá třída: Kometa - Warrior 6:1