Týden mládeže: Juniorská střelnice, šest bodů Čejky za dva zápasy a těsné duely dorostů

B r n o - Další nabitý týden čekal brněnskou hokejovou mládež. Juniorka si zastřílela proti Chomutovu a další den si poradila i s Litvínovem. Šest kanadských bodů si v dvojzápase připsal Jakub Čejka. Starší dorost jen těsně padl po samostatných nájezdech v Jihlavě a mladší dorost podal sympatický výkon proti lídrovi tabulky.

Juniorka si zastřílela a dvakrát zvítězila

Juniorka brněnské Komety měla o víkendu na programu opět dva domácí duely. A zase válela. V pátečním utkání přestřílela Piráty z Chomutova vysoko 9:4. Byly to přímo gólové hody pro brněnské hráče. Devět branek, to se hned každý den nevidí.

Sobotní zápas proti Litvínovu začal v podobném duchu. Domácí hokejisté si v průběhu druhé třetiny vypracovali tříbrankový náskok. Litvínovští ještě dokázali duel výrazně zdramatizovat, když snížili na rozdíl jediné branky, ovšem Kometa si ale konec zápasu pohlídala a zvítězila 4:2. Mladý talent Jakub Čejka, který si v každém zápase připsal tři kanadské body, byl s utkáním proti Litvínovu spokojený. „Po třetí brance jsme polevili, nakonec jsme ale dotáhli utkání do vítězného konce.“

Momentka ze zápasu juniorky Komety a Chomutova. Foto: Martin Kocourek

Starší dorost padl až na nájezdy

Starší dorost odehrál v sobotu utkání v Jihlavě. Podal opravdu bojovný výkon a ve třetí třetině dokázal dotáhnout dvoubrankovou ztrátu. Duel dospěl až k samostatným nájezdům, kde byli úspěšnější Jihlavští a brali dva body za vítězství 4:3. Pro Kometu je to však velmi cenný bod.

Momentka ze zápasu mladších dorostenců Komety a Hradce králové. Foto: Martin Kocourek

Mladší dorost padl s lídrem jen těsně

Mladší dorostenci doma odehráli utkání s velice těžkým soupeřem z Hradce Králové, který se drží na předních místech tabulky. Duel byl vyrovnaný a nebýt druhé třetiny, kde inkasovali čtyři branky, mohli sahat po vítězství. Nakonec se ale musí smířit s porážkou 4:3. Takový sympatický výkon bude příště na výhru určitě stačit.

Osmá až pátá třída

8. třída: Kometa - Zlín 2:2