Příprava: Kometa - Jihlava 3:1

Věřím, že se na play-off všichni uzdravíme a budeme silní, přeje si Jakub Krejčík

B r n o – Přišel těsně před koncem přestupového období. Z chorvatského Záhřebu vyrazil ihned po zápase Medveščaku s Dynamem Moskva do Brna, aby se připojil ke svému novému klubu. V Kometě však stihl odehrát necelé jedno utkání, neboť jej ze hry vyřadilo zranění. Obránce Jakub Krejčík se po otřesu mozku zotavuje a pevně věří, že brněnskému týmu co nejdřív pomůže.

Kubo, jak to s vámi momentálně vypadá?
Je to určitě lepší, ale pořád to není ono. Musím stále odpočívat, hlava pobolívá, takže to není ideální. Byl jsem v pondělí na kontrole, za týden jdu na další a pak se uvidí.

Máte nařízený úplný klid?
Dá se to tak říct. Ještě určitě týden mám být v klidu. Trénovat ještě nemůžu, spíš chodím na zdravotní procházky se psem. To mám od lékařů povolené, ale jinak jsem doma a polehávám. Jsem z toho smutný, mrzí to. Těšil jsem se na Kometu, bohužel to takhle dopadlo. Ale snažím se myslet pozitivně. Věřím, že se brzo vrátím, budu moct hrát a klukům pomůžu.

Pamatujete si na tu inkriminovanou situaci?
Upřímně řečeno vůbec nic nevím. Až zpětně jsem se díval na videu. Jinak si ten zákrok nepamatuju.

Jste v kontaktu se svými spoluhráči?
Teď jsem měl týden klidu, takže jsem s klukama moc nemluvil. Ale nějaké zprávy mám. Martin Erat by se měl brzo vrátit do zápasů, naopak Honza Štencel se zranil. Je to smůla, ale věřím, že se všichni na play-off uzdravíme a budeme mít velkou sílu.

Jakub Krejčík v dresu Komety stihl odehrát necelé jedno utkání. Bylo to na ledě Vítkovic. Foto: Roman Kantor.

Zažil jste v nějakém svém předchozím angažmá tak početnou marodku, kterou Kometa momentálně má?
Možná vás překvapím, ale zažil. Bylo to letos v Záhřebu. Co tam se dělo, to bylo neuvěřitelné. Nejdřív jsem se na začátku sezóny zranil na tréninku. Srazil jsem nešťastně se spoluhráčem a měl jsem zraněný kotník. Poté odpadával zápas co zápas jeden obránce. Čtyři beci byli v jednu dobu na marodce, což jsem v životě nezažil. To jsem si říkal, co se to proboha děje. Je to neobvyklé, ale i tímto si může v sezóně každý tým projít. Je to zkrátka nějaké období, které se musí překlenout. Opravdu věřím, že na play-off budeme všichni v pohodě. Samozřejmě by bylo lepší už o něco dřív.

Jaké jsou prognózy u vás? Kdybyste se mohl případně vrátit do hry?
Těžko odhadovat, s hlavou je to nevyzpytatelné. Věřím, že v příštím týdnu se rozhodne a dostanu dobré zprávy. Jsem v tomto optimista. Když se nic neuspěchá, tak by to mělo být v pořádku. Doufám, že se co nejdřív připojím k týmu.

Jak trávíte volné dny?
Je to hrozná nuda (úsměv). Člověk skoro nic moc nemůže. Dívat se na televizi nebo sedět u počítače dlouho nevydržím. Polehávám a jak jsem říkal, zajdu ven se psem.

Snažil jste se sledovat výkony české reprezentace U17, která hrála velký turnaj v Brně?
Přemýšlel jsem, že se přijdu na nějaký zápas podívat. Bohužel mi to zdraví nedovolilo a nakonec jsem zůstal doma. Je fajn, že kluci vybojovali třetí místo.