.

Více střílet a dorážet, velí po prvním čtvrtfinále staršího dorostu obránce Slabý

B r n o – Dva play-off zápasy dvou různých kategorií ve dvou dnech. Obránce Petr Slabý se po pondělní výhře juniorů nad Jihlavou přesunul v úterý do kádru staršího dorostu, který doma rozehrál čtvrtfinálovou partii s Mountfieldem. Série hraná pouze na dva vítězné zápasy ale pro Kometu nezačala nejlépe, Hradec si z Brna odvezl těsnou výhru. Jak celý duel viděl právě obránce Slabý?

Petře, jak hodnotíš první čtvrtfinále s Hradcem Králové?
Zápas jsme podcenili, stejně jako první domácí zápas osmifinále s Boleslaví. Nechodili jsme moc do brány, chyběla střelba a málo jsme trefovali hostující klec. Bohužel nám utkání nevyšlo.

Dalo by se mluvit částečně i o smůle, že se vám špatně odrážely puky?
Přišlo mi, že většina odrazů po našich střelách skončila na jejich hokejkách, na to se ale nemůžeme vymlouvat.

Ve druhé třetině jsi trefil ze středního pásma břevno, jak se to vůbec stalo?
Bylo to takové nahození, puk se štěstím sklouzl na úroveň břevna. Určitě to nebylo nic nacvičeného.

Posledních několik minut jste hráli bez gólmana a snížili. Je delší a souvislý tlak klíčem, jak Mountfield překonat?
Je to hodně o štěstí. Šestý hráč v poli je dobrý, nicméně je těžké se soustředit na udržení pásma. Musíme příště více střílet a snažit se dorážet.

V pondělí jsi odehrál čtvrtfinále za juniorku. Jak je náročné, zvládnout dvě čtvrtfinále různých kategorií ve dvou dnech?
Člověku to dá hodně zabrat, ale zvládnout se to dá. Juniorka je určitě o něco rychlejší a víc na sílu, oproti staršímu dorostu to ale moc rozdílné není.

Ve čtvrtek se v Hradci hraje druhý zápas čtvrtfinále. Jaké jsou tvoje vyhlídky na následující dny?
Ještě nevím, jestli pojedu. Ve středu jdu na trénink s juniory a uvidím, co mi trenéři řeknou.