Vítr v kabině nesl ovoce. Starší hráči si vzali slovo, říká dvougólový Svoboda

P l z e ň / B r n o – Patent na obraty? Zdá se, že nejúčinnější návod na něj mají ve městě pod Špilberkem. Kometa s Plzní odehrály na západě Čech skvělý duel o čelo tabulky a dlouho to, zejména po první třetině, vypadalo, že body zůstanou u indiánů. Mistr se však nastartoval i díky hovoru v kabině k obratu, jenž dovršil v nastaveném čase. Výhru Brna podpořil dvěma brankami útočník Tomáš Svoboda a po zápase se podělil o své bezprostřední dojmy.

Souboj o ligového lídra začal pro domácí Škodovku, která měla na svém kontě nejvíce tref z celé extraligy, skvěle. Domácí už v polovině první třetiny vedli o tři góly. Jak moc modrobílé úvod zaskočil? „Myslím si, že jsme nečekali, že bychom prohrávali 3:0, ale určitě jsme věděli, že Plzeň bude aktivní. Hrají výborně dopředu a daří se jim dávat hodně gólů, takže na to jsme se hlavně chystali. Poměr střel po první třetině vyzněl jasně pro domácí, tak jsme si k tomu v kabině po první pauze řekli svoje a jsem rád, že jsme s tím zápase něco udělali,“ těší křídelníka druhé formace, který výrazně přispěl k obratu skóre.

Brno zažilo o první pauze po nepovedené dvacetiminutovce pořádný vítr, ten však loňského mistra nastartoval a v polovině zápasu bylo po skvělém zápasu srovnáno. „Starší hráči si samozřejmě vzali slovo, protože k tomu měli co říct. Každý z nás však věděl, že ten výkon nebyl v první části optimální a že jsme zaostávali úplně ve všem. Řekli jsme si, s čím chceme do druhé třetiny jít. Bylo zároveň i trochu štěstí, že jsme za těch první deset minut v prostřední třetině vyrovnali a hráli jsme znovu od nuly. Tohle nám určitě pomohlo,“ tvrdí Svoboda, jenž loni hostoval právě na západě Čech, a tak místní prostřední velmi dobře zná.

Svoboda k výhře 5:4 v prodloužení přišel dvěma brankami. Druhá z nich navíc duel ve třetí srovnala a nasměrovala jej do nastaveného času. „První gólová střela, co jsem se po zápase bavil s brankářem Sochůrkem, šla přes hráče a on ji neviděl. Při druhé trefě už to bylo něco, co hráváme a máme to trochu nacvičené, ale měl jsem trochu štěstíčko, že mi to vyplavalo na hokejku a uklízel jsem to do prázdné branky,“ popisuje své trefy brněnský „Socha“.