Vojtěch Němec: Udělal jsem ptákovinu, kterou si nesmím dovolit

V í t k o v i c e / B r n o – Střelecky byla sice Kometa aktivnější, ale s pouhým jedním vstřeleným gólem nemůže být rozhodně spokojená. Navíc soupeř prokázal daleko větší efektivitu v zakončení a díky třetí části rozhodl utkání. Výsledek 5:1 vypadá opticky jasně, jenže Brňané drželi dvě třetiny krok, musí je však mrzet neproměňování šancí. Více řekl k duelu Vojtěch Němec.

První prohra v sezóně přišla na ledě Vítkovic, které si připsaly druhou výhru v řadě. Po Hradci to tentokrát odnesla Kometa. „Žádná tragédie se neděje, musíme se z toho oklepat a jít dál. Dvě třetiny jsme s nimi hráli vyrovnaný hokej, jenže to byly typické Vítkovice. Oni na své širokém ledě dobře bruslí, odrazilo se k nim pár puků a ve třetí části nám to tam nasypali. To se nedá nic dělat."

Brněnský útočník neudržel v závěru druhé třetině nervy na uzdě a vyfasoval osobní trest za nesportovní chování. „Tohle by se nemělo stávat. Sice tomu něco předcházelo, ale já musím udržet emoce a neoslabovat mužstvo. Prostě se to nepovedlo a udělal jsem ptákovinu, kterou si nesmím dovolit. Budu se snažit svou blbost odčinit v dalších zápasech, sezóna je dlouhá," sype si Vojta Němec popel na hlavu.

Ačkoliv to byl dvě třetiny vyrovnaný hokej, určitý rozdíl by se jistě našel, konkrétně v přesilovkách ostravského celku, který v početních výhodách dvakrát skóroval. „Bylo na nich vidět, že jsou na své velké hřiště zvyklí, mají na něm natrénováno. Ale nechtěl bych se na to vymlouvat. Oni stříleli na rozdíl od nás branky, my jsme je nedali, což rozhodlo o výsledku," dodává člen první formace.