Výkon v první třetině nám pomohl k výsledku, tvrdí po úspěšném čtvrtfinále Škvrně

Výkon v první třetině nám pomohl k výsledku, tvrdí po úspěšném čtvrtfinále Škvrně
 

B r n o – V sobotu po poledni se starší dorostenci utkali doma ve třetím čtvrtfinále s Hradcem. Rozhodující bitvu začali lépe domácí, kteří se brzy dostali do dvoubrankového vedení a hosté střídali gólmany. Ale i čerstvá síla v bráně hostů brzy inkasovala a Kometa tak dokráčela k výhře 7:0 a postupu do semifinále. Dvěma góly se blýskl Marek Škvrně, který navíc asistoval na pátou trefu, jenž přišla v oslabení.

 

Marku, máte za sebou vysokou výhru 7:0 nad Hradcem a postupujete do semifinále. Jak utkání hodnotíš?
Určitě to nebyl jednoduchý zápas, jak by mohlo skóre napovídat. Před zápasem jsme se nahecovali a řekli jsme si, že budeme hrát týmově. Od začátku jsme na ně vletěli a myslím si, že výkon v první třetině nám pomohl k výsledku.

Po druhém gólu Mountfield vystřídal gólmana a lehce se vzchopil. Byl rázem cítit jejich tlak?
Sice se nedostávali do výrazných šancí, ale my jsme jejich tlak ustáli. Poté jsme přidali třetí gól a hned se hrálo lépe.

Padlo několik trestů, některé po menších potyčkách. Jak jsi v tomhle ohledu utkání vnímal, bylo už poznat, že se hrají třetí a rozhodující zápas?
Byl to rozhodující zápas, takže se oba týmy tímto faktem nahecovali. K takovým zápasům to ale prostě patří, že dochází k faulům řekněme z nadměrné motivace.

Stejně jako minulý rok, i letos to vypadá, že v semifinále narazíte na Třinec. Co od této série očekáváš?
Letos jsem Třinec hrát neviděl, kluci ale říkali, že hrají hodně důrazně a dohrávají souboje. Určitě tam mají řadu šikovných kluků. Bude nutné hrát týmově stejně jako proti Hradci a do všeho jít po hlavě.

Asistoval jsi na pátou trefu, na gól v oslabení. Jak se celá situace seběhla?
Michal Kunc se parádně natlačil před gólmana a puk se potom odrazil ke mně. Měl jsem před sebou v podstatě prázdnou bránu, ale nastřelil jsem gólmana do těla. Z něj naštěstí ten puk vypadl a Míša (Michal Kunc, pozn. red.) to tam došťouchl.

Jaké jsou tvoje plány, budeš se teď připravovat se starším dorostem nebo nastoupíš za juniory v neděli?
Trenéři juniorky říkali, že budu hrát v pátém čtvrtfinále v neděli za ně, proti Jihlavě. Podle toho, kam mě na další zápasy dají, tam budu hrát.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál