Výsledek je pro nás trochu krutý, řekl po zápase se Švédy dvougólový Karel Plášek

B ř e c l a v – Druhý zápas české osmnáctce na Memoriálu Ivana Hlinky vlivem nepodařené pasáže ve druhé části nevyšel, a nakonec podlehla Švédsku 3:7. Brněnští hokejisté ovšem znovu zanechali nesmazatelnou stopu. Nejvýraznější z nich byl útočník Karel Plášek, který zaznamenal dvě trefy a po utkání byl vyhlášen nejlepším českým hráčem zápasu. Dnes hraje národní tým klíčový souboj o semifinále s USA. Zápas začíná v břeclavské Ice Bors Areně v 19 hodin.

Prohráli jste 3:7, ale také jste si vytvořili spoustu šancí, není výsledek trochu krutý?
Myslím, že to trochu krutý výsledek je. Třicet minut jsme s nimi hráli vyrovnaný hokej, pak se zbláznili, na deset minut jsme to úplně vypustili a pak už jsme s tím nemohli nic dělat.

Byl jste vyhlášen nejlepším českým hráčem zápasu. Je to aspoň malá útěcha?
Momentálně mě to ani nijak moc netěší. Prohráli jsme jako tým a to je to nejhorší.

Jak jste viděl své dvě trefy?
Při prvním gólu udělal Švéd chybu a já jsem jel sám na bránu, udělal jsem blafák do forhendu a vyšlo to. Při druhém gólu se to ke mně šťastně odrazilo a dával jsem puk do prázdné brány.

Kromě dvou přesných zásahů jste tam měl další vyloženou šanci. Pokukoval jste po hattricku?
Na hattrick jsem vůbec nemyslel. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to nějak dohrajeme a připravíme se na další utkání.

Můžete si odnést z tohoto zápasu i něco pozitivního jako tým?
Celých prvních třicet minut a třetí třetina nebyla z naší strany špatná, takže je třeba se poučit, proč jsme tak nehráli pořád.

Ve formaci nastupujete s Vojtěchem Střondalou a Adamem Gajarským, co říkáte na čistě komeťáckou spolupráci?
Je to super. Známe se všichni z Brna, párkrát jsme spolu hráli.

Co pro vás znamená možnost zahrát si na Memoriálu?
Je to bezvadné. Už odmalička jsem se chtěl na tento turnaj dostat. Jezdíval jsem se sem dívat na starší kluky a teď tu sám hraji. To je úžasné.

Cíl před zápasem s USA je jasný, souhlasíte?
Určitě se chceme dostat do semifinále a uvidíme, co bude dál.