Za návrat do Brna jsem moc rád, raduje se útočník Tomáš Vondráček

B r n o – Poměrně hektické hodiny zažil útočník Tomáš Vondráček. Ještě ve středu hrál za Pardubice, ale již ve čtvrtek ráno se hlásil na tréninku Brna, kam byl pár hodin předtím vyměněn. Proti lídrovi tabulky z Plzně absolvoval hned o den později na dobře známém místě první ostrý start za Brno od jarního finále, na ledě strávil 13 minut a zdařeným výkonem pomohl modrobílým k cenné výhře 3:2 v nájezdech.

Jak hodnotíte souboj s lídrem tabulky z Plzně?
Bylo to výborné utkání. Hráli jsme dobře. Nevím, jak přesně to probíhalo, když jsem tu nebyl, ale s Plzní tu byla skvělá atmosféra a dopadlo to dobře. Vyhráli jsme, takže jsem spokojen.

Byl pro vás osobně duel náročný i díky hektickému přesunu z Pardubic?
Dostával jsem trochu křeče. Když jsem se to ve středu v Pardubicích dozvěděl, tak to trvalo, než jsem si všechno sbalil, dojel do Brna a zde pak zase vybalil. Byl jsem někdy ve dvě ráno doma a ráno už byl hned trénink. Bylo to náročné.

Změnilo se v Brně něco?
Vesměs je vše stejné. Vůně kabiny zůstala stejná, kluci jsou taky stejní. Za mě super.

Brněnský útočník zpět v drese Komety na předzápasovém rozbruslení. Foto: Jiří Grulich

Když vás Pardubice vyměnily, byl jste rád, že to bylo právě zpět do Brna?
Jsem spokojen. Vrátil jsem se, dá se říct domů a jsem šťastný, že když už mě vyměnili, tak to bylo právě sem do Brna. Nemusím jít nikam jinam a v Brně jsem jako doma.

Vyhovovala vám spolupráce s Leošem Čermákem a Martinem Dočekalem?
Je to s nimi super. Přesně tahle lajna s Leošem a Dodem (Martin Dočekal, pozn. aut.) mi vyhovuje, loni jsme tak navíc hráli v play-off. Jejich hokej mi sedí. Řekli jsme si jen pár věcí a jinak je vše při starém.

Co vám duel s Plzní před blížícím se play-off ukázal?
Je to lídr tabulky a bylo tam vidět to srovnání, jak na tom jsou oni a jak my. Podle mě nejsou v úplně optimální formě, ale za mě to byl dobrý zápas.

Musel jste platit v kabině nějaké zápisné?
Zatím ne, nic jsem neplatil. Všechno to záleží na Leošovi, jestli mě nějak „zkásne“.