Za stavu 1:0 mě nenapadlo, že má branka bude vítězná, přiznal Martin Dočekal

B r n o – Kometa se po reprezentační přestávce opět vrhla do zápasu a to v pořádném tempu. Rivalovi z Pardubic, se kterým Brno sousedí v tabulce, už v prvních deseti minutách nadělila dvě branky a v průběhu utkání přidávala další. Skóre se po šedesáti odehraných minutách zastavilo na číslech 5:0. K parádnímu výsledku se velkým dílem podepsal i Martin Dočekal, který si připsal úvodní trefu duelu, jež se stala i vítěznou.

Věřil jste tomu, že by vaše branka mohla být vítězná, když jste ji vsítil?
Za stavu 1:0 mě to vůbec nenapadlo. Když jsme dali třetí gól, začínal jsem tomu věřit. Pardubice chybovaly, my jsme si je v obraně dobře pokryli a navýšili na konečných 5:0. Marek Čiliak chytal výborně. Vytáhl neskutečný zákrok, který později zkoumali i videorozhodčí. Markovi patří velké díky.

I vaší lajně se proti Pardubicím dařilo...
To ano, měli jsme asi deset šancí, ale proměnili jsme jen jednu, takže bychom to měli zlepšit.

Martin Dočekal
Martin Dočekal letošní sezónu střídá starty v Kometě a Třebíči. Při extraligovém utkání Brna proti Pardubicím ale nechyběl. V šesté minutě dokázal vstřelit branku, která se později stala i vítěznou. Třiadvacetiletý útočník si tak připsal druhý gól za Kometu v sezóně 2014/2015.

Cítíte se nyní v důležitější roli?
V blízké době nás čeká hodně zápasů za sebou a je na trenérovi, aby nás rozhodil do čtyř formací, abychom ušetřili nějaké síly. Musíme hrát výborně dozadu a když přidáme i nějaký gól, jedině dobře. Na led naskakujeme s tím, abychom neinkasovali a abychom unavili soupeře.

Co jste dělali proto, abyste nevypadli v pauze z tempa?
Minulý týden jsme dvoufázově trénovali na fyzičku a od pondělí jsme se připravovali na páteční utkání s Pardubicemi. Je vidět, že jsme byli připraveni výborně.