Zjednodušit hru a bojovat na maximum, hledá recept na úspěch Martin Dočekal

B r n o – Kometa je v plné přípravě před dvěma nadcházejícími zápasy. V pátek se Brňané představí doma nejprve proti Hradci Králové, o dva dny později přivítají znovu ve své domovské DRFG Areně Mladou Boleslav. Co na oba protivníky říká útočník a dnešní oslavenec Martin Dočekal? A jak probíhá příprava po náročné zápasové sérii po venkovních kluzištích? To prozradil v následujícím rozhovoru.

V pondělí jste měli krátké volno, od úterý už zase naplno trénujete. Odpočinul jste si třeba i po psychické stránce?
Zápasů bylo v rychlém sledu hodně, třikrát jsme prohráli, takže volno bylo určitě vhodné. Nasadili jsme trošku jiný tréninkový plán. Tvrdě makáme na ledě, v posilovně. Je potřeba tu sérii co nejdřív zlomit.

Na co jste se v trénincích nejvíc zaměřili?
Je potřeba zjednodušit hru, bojovat na maximum, dohrávat osobní souboje, blokovat střely a od toho se v zápase odrazit.

Dnes slavíte 26. narozeniny, dostal jste na tréninku nějaké úlevy?
Rozhodně ne. Ani bych si je nedal, kdybych dostal. Je potřeba makat a poprat se s tou sérii. Kluci mi popřáli k narozeninám, ale pak už jsme šli do plného tréninku. Všechno v klidu, bez nějakých vtípků.

V pátek vás čeká zápas proti Hradci Králové, už se na něj zaměřujete?
Prohlédneme si video, uděláme k tomu trénink, připravíme si na soupeře nějaké cvičení. Hodně se zaměřujeme na obranné pásmo a jak jsem říkal, potřebujeme vyhrát.

Je pro vás osobně lepší hrát prakticky obden, nebo jste rád za přestávku mezi zápasy?
Jsem raději v tempu. Vyhovuje mi neustále hrát a trénovat.

Když se ohlédneme za vaší dosavadní extraligovou kariérou, odehrál jste již přes 200 zápasů, ale usadit se v nejvyšší soutěži a v Kometě nebylo zrovna lehké, souhlasíte?
Bylo to těžké, hrál jsem střídavě za Třebíč i Kometu, ale už jsem se snad v Brně pevně usadil a jsem za to moc rád. Musím dál makat, abych se udržel v týmu. Opravdu si vážím šance a toho, že můžu v nejvyšší soutěže nastupovat.

Martin Dočekal ve velké šanci. Foto: Roman Kantor.

Do reprezentační přestávky vám chybí odehrát dva zápasy. O Hradci Králové jsme se už lehce zmínili, dalším soupeřem bude Mladá Boleslav. Co k těmto oběma týmům říct?
Hradec se herně zvedá, je to nepříjemný soupeř, se kterým jsme na jeho ledě vysoko prohráli a byla to vlastně první porážka v sezóně. Naopak doma jsme s nimi vyhráli, určitě to nebude lehký protivník. S Boleslaví to bude podobné, musíme bojovat, hrát s nasazením, což nás může zvednout.

V posledních utkáních vám nevycházely vstupy do zápasů, bavili jste se, že je potřeba na tomto zapracovat?
Určitě, o tom se bavíme pořád. Těžko říct, kde byla chyba. Musíme to jednoznačně zlepšit, protože to byly tři zápasy po sobě a prakticky nás to stálo výsledek.