.

Zpátky do boje. Kometu čeká po reprezentační pauze cesta do Litvínova

B r n o – Reprezentační přestávka stejně jako turnaj U17 je již minulostí a všechny fanoušky Komety teď zajímá závěr základní části, který se kvapem blíží. Ve středu se Brňané utkají na ledě Litvínova, tedy týmu, který má stejný počet bodů a bojuje o nejlepší šestku. Zápas sousedů z tabulky Tipsport extraligy začíná na stadiónu Ivana Hlinky v 17:20 - vysílá ČT Sport.

Na úvod výborná zpráva, do hry se ve středu vrátí zkušený útočník Martin Erat, který Kometě chyběl měsíc kvůli zranění. „Už se moc těším, je to super, že si můžu zase zahrát. Pauza trvala měsíc, ale já věřím, že ruka je v pořádku a vše bude v pohodě. Je to každým dnem lepší a jsem připraven nastoupit. Trénovali jsme ve formaci s Honzou Hruškou a Markem Kvapilem, už jsme spolu letos nastupovali a mohlo by to být dobré. Máme pár kol do konce základní části, je celkem jedno, který soupeř nás čeká. Všechny zápasy budou těžké," říká uzdravený útočník.

Na marodce stále zůstávají Tomáš Vincour, Martin Zaťovič, Jakub Krejčík, Jan Štencel a nemocný je Vojtěch Němec. Naopak zpět je již zmíněný Martin Erat, hrát bude i Filip Král. Dvouzápasový distanc si musí odpykat Alexandre Mallet. „Někdo šlape na kole, někdo bruslí, někdo je doma, jako Kuba Krejčík a Honza Štencel. Jsme však rádi za každou dobrou zprávou a tou je návrat Martin Erata do sestavy," popisuje aktuální stav trenér Kamil Pokorný.

Porovnání týmů

6. místo v tabulce 74 bodů
16,92 % úspěšnost přesilovek 85,64 % ubráněných oslabení
111:112 skóre 30,04 střel na zápas
1 vstřelených branek v osl. 519 trestných minut
46 odehraných zápasů 533 hitů
5. místo v tabulce 74 bodů
18,18 % úspěšnost přesilovek 80,98 % ubráněných oslabení
142:119 skóre 28,31 střel na zápas
7 vstřelených branek v osl. 614 trestných minut
46 odehraných zápasů 552 hitů

V rámci reprezentační přestávky Kometa rozhodně nezahálela. „Věnovali jsme se přesilovkám, ale i dalším prvkům v naší hře. Rozebírali jsme si hru na videu. Měli jsme na to dostatek času, teď už jen vše potřebujeme přenést do zápasů. Věřím, že nám pauza pomohla a vkročíme do utkání správnou nohou. Do Litvínova vyrážíme už dnes odpoledne, chceme udělat všechno proto, aby hráči měli co nejlepší servis a co nejlépe se připravili na utkání," uzavírá úterní setkání u ledu asistent hlavního kouče Kamil Pokorný.

Pokud se podíváme na vzájemné zápasy obou soupeřů, Kometa je na tom lépe. Svého soka obrala již o sedm bodů z devíti možných. V prvním měření sil porazila Chemiky vysoko 7:1. Branky a nahrávky: 5. Štencel (Haščák), 11. Dočekal (J. Káňa), 30. Dočekal (J. Káňa, F. Král), 36. J. Káňa (Trška, Čermák), 41. Čermák (Dočekal), 42. M. Erat (Hruška, Trška), 58. O. Němec (M. Erat, M. Kvapil) – 3. Gula (Nejezchleb).

Ve druhém zápase uspěla Verva 3:2 po prodloužení - Branky a nahrávky: 30. V. Hübl (Gerhát, Gula), 39. M. Hanzl (T. Pavelka, J. Černý), 64. Kubát (Lukeš, Gerhát) – 20. Haščák (TS), 46. Nečas (M. Erat, O. Němec).

Poslední souboj těchto soupeřů se datuje k 28. prosinci, kdy Kometa vyhrála 2:1. Výborným výkonem se blýskl gólman Pavel Jekel, pro kterého to byl druhý start v extralize a první před brněnským publikem. Branky a nahrávky: 2. Dočekal (Vincour, Štencel), 8. M. Kvapil (TS) – 29. Pilař (Sörvik, V. Hübl).

46. kolo TELH
středa