Zpět do extraligového dění. Prodlouží Kometa vítěznou sérii proti Olomouci?

B r n o – Po týdenní pauze od extraligového utkání, kterou Kometa vyplnila posledním utkání základní skupiny CHL se vrací extraligová klání. V rámci dvanáctého kola Tipsport Extraligy zavítá na led brněnské DRFG Areny tým z nedaleké Hané, HC Olomouc. Utkání startuje v 18:00.

Síla Hanáků? Venkovní duely

Tým Zdeňka Venery má za sebou jedenáct duelů, ve kterých vybojoval čtrnáct bodů. Nutno říci, že drtivou většinu bodů přivezli Hanáci z venkovních stadiónů. V průběžné tabulce okupují hráči s kohoutem na dresu desátou příčku a v tabulce venkovních zápasů je najdeme na pozici s číslem čtyři. Svěřence hlavního kouče Libora Zábranského tak nečeká nic lehkého. Hokejisté Olomouce v letošní sezóně dokážou potrápit leckterý favorizovaný tým. Jen namátkou, ve čtvrtém kole dokázali na domácím ledě porazit vicemistra z Liberce poměrem 3:0. V osmém kole vybojovali dva body za výhru v nájezdech na ledě Třince a o kolo později obrali o bod pražskou Spartu.

Lídrem bodování pátečního soupeře Komety je útočník Jan Knotek, který ve dvanácti utkáních nasbíral devět bodů za čtyři branky a pět asistencí. Právě Jan Knotek je společně s Markem Lašem a Vilémem Burianem je nejlepším střelcem týmu v průběhu sezóny. Nejofenzivnějším bekem kohoutů je prozatím Jakub Galvas, který si připsal pět bodů za pět asistencí. Co se týče situace v brankovišti, tak v něm vládne slovenský brankář Branislav Konrád, jenž naskočil do všech duelů, které Hanáci v letošní sezóně odehráli. Jeho průměr inkasovaných branek činí 3,01 a úspěšnost zákroků se zastavila na čísle 88, 51%, což zcela určitě nejsou záviděníhodná čísla. I přes podprůměrná čísla se může jednička Olomouce pyšnit dvěma čistými konty.

V loňské sezóně se střetly oba celky celkem čtyřikrát. Pouze jednou z nich vyšla Kometa vítězně, zbývající tři duely prohrála, z toho jeden v samostatných nájezdech.

Momentka z loňského vzájemného duelu mezi Kometou a Olomoucí. Foto: Ivo Dostál

Kometa drží bodovou šňůru

Hokejisté brněnské Komety drží v dosavadním průběhu TELH osmizápasovou bodovou šňůru, od prohry ve třetím kole Kometa neodešla z žádného utkání bez bodu a právem se drží na první příčce extraligy. V posledním zápase dokázala Kometa otočit vývoj duelu v Plzni a ačkoli prohrávala již o tři branky, tak přivezla do Brna dva body za výhru v prodloužení.

„Chceme navázat na výsledky z posledních kol a vyvarovat se hluchý míst, které jsme měli v Plzni a ve druhé třetině doma s Libercem. Čeká nás hrozně houževnatý soupeř, který hraje lépe venku, než doma. Olomouc má velice dobře propracovanou obranu a kvalitního gólmana. Budeme muset hrát trpělivě, ukázněně a nenechat se zbytečně vylučovat. Soupeř bude čekat na chyby a spoléhat na rychlé protiútoky. Budeme muset hrát organizovaně, ideální by bylo vstřelit brzkou branku a být ve vedení," přeje si asistent hlavního kouče Kamil Pokorný.

12. kolo Tipsport extraligy
pátek