#83 Martin Bakoš

Sezóna G A B +/− TMin
nenalezeny žádné aktuální statistiky

Profil

Slovenský útočník se narodil a hokejově vyrůstal ve Spišské Nové Vsi. Už v dorostenecké kategorii dostal nabídku z bratislavského Slovanu. Zde se pevně zabydlel nejprve v sestavě juniorského týmu a v roce 2007, tedy už ve svých 17 letech, dostal šanci také v nejvyšší slovenské seniorské soutěži. Za A tým Slovanu Bratislava ale začal pravidelně nastupovat až v sezóně 2009/2010.

Díky svým nadprůměrným výkonům zůstal v kádru týmu ze slovenské metropole i po vstupu Slovanu do KHL. V nabité konkurenci nedostával tolik prostoru na ledě, i v pozici hráče třetího či čtvrtého útoku se ale prosazoval. Nebylo tak divu, že si perspektivního útočníka všimli Bílí Tygři. Během ročníku 2014/15 zamířil pod Ještěd a hned se stal jedním z pilířů ofenzivy. Ve stejném roce také poprvé nakoukl do seniorské reprezentace Slovenska, když se představil na Německém poháru.

Následující sezona 2015/16 byla pro Bakoše hodně zlomová. Byl to právě on, kdo rozsekl závěrečné šesté finále se Spartou ve druhém prodloužení a získal se svým týmem mistrovský titul. Zdálo se, že šikovný útočník bude pokračovat v Liberci i nadále, nicméně nakonec neodolal lákavé nabídce z čínského klubu Kunlun Peking a zamířil do KHL. Finále s Kometou si tak v loňské sezóně nezahrál.

Naopak nakoukl do prestižní zahraniční soutěže a v ní se rozhodně neztratil. Postupně si upevňoval místo v sestavě a celkem v 52 utkáních posbíral 23 bodů. Vzhledem ke změnám v organizaci se však v Pekingu nedohodl na svém pokračování a vrátil se do Liberce.

Martin Bakoš je zároveň reprezentantem své země. Pravidelně nastupoval už za výběry dvacetiletých. V seniorské reprezentaci působí rovněž stabilně, nechyběl na posledních třech šampionátech. Slováky reprezentuje i na letošním MS v Dánsku.