Junioři v Ostravě neloupili, z Vítkovic se vrací s prázdnou

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 5. Spratek (Šendera, Malina), 10. Malík (Spratek), 19. Kmošek (Moravčík, Raška), 59. Hartmann (Malina) – 46. Horký (Kratochvíl), 53. Jajcay (Čejka, Hasoň). Rozhodčí: Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 36:42. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Kardinál – Šendera, Veřmiřovský, Bijota, J. Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Spratek, Blaško, Raška, Malina, Toman, Moravčík, Baláž, Kmošek
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Knap, Hroudný, Kratochvíl, Ferda, Jajcay

B r n o – Junioři zavítali na led domácích Vítkovic, kde se utkali o další cenné body do sbírky. Úvodní dvacetiminutovka se však brněnskému celku nezdařila, což napovědělo o dalším vývoji utkání. Byť hráči Komety bojovali jako jeden muž a v závěru dějství vsítili kontaktní dvě branky, body si z Vítkovic nepřivezou.

Úvod prvního dějství brněnskému celku značně nevyšel. V páté minutě hry domácí zužitkovali svoji početní převahu a otevřeli gólový účet ono třaskavého klání, když Daniel Spratek obelstil Dostála – 1:0. Další branku si připsali domácí hokejisté o pár minutek později, když právě Daniel Spratek poslal herní předmět Zacka Malíka. I ten si s brněnským gólmanem poradil a rozjásal tak nadšené publikum – 2:0. Byť Kometa bojovala jako jeden muž, Vítkovice přidaly i třetí branku prvního dějství. Necelé dvě minuty před prvním hvizdem se ke kotouči dostal Jakub Kmošek, jenž dal svému týmu náskok již tří branek – 3:0.

Prostřední část gólovou akci nepřinesla, nicméně domácí celek se dostal do několika dalších zajímavých šancí. Skóre ale zůstalo neměnné.

Zato závěrečná část utkání začala být velmi zajímavá. Brňané se rozhodli svému soupeři pořádně zatopit a vycházelo jim to takřka na výbornou. V pětačtyřicáté minutě hry se mezi Kardinálovy betony trefil Luboš Horký, jenž dal svému celku velkou naději – 3:1. Kometa polita živou vodou nabrala doslova druhý dech. Na rozdíl jediného gólu snížil Andreas Jajcay a napětí v ostravské aréně rázem zhoustlo - 3:2. Dvě minuty před závěrečnou sirénou však udělil vítěznou ránu brněnské družině Ondřej Hartmann - 4:2.