Junioři díky dobré druhé třetině vezou z Třince tři body

Junioři díky dobré druhé třetině vezou z Třince tři body

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 9. Stuchlík (Jašek, Janiczek), 24. Kaukič (18) – 9. Havlát (Horký, Kratochvíl), 18. Horký, 21. Ferda, 22. Jajcay (Hasoň, Čejka), 32. Hasoň (Čejka), 60. Ferda (Kratochvíl). Rozhodčí: Koziol – Ganger, Vengřín. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 87. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6.
HC Oceláři Třinec: Ovčaří (22. Loubal) – Hrachovský, Janiczek, G. Radzienciak, Adámek, Haman, Imrich – Stuchlík, Kaukič, Plitko, Jašek, Mach, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, Irgl, Hladonik, Lacka, Kalus
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Král, Mikyska – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl, Ferda, Jajcay

B r n o – V pátek podvečer odstartoval v Třinci souboj tamních juniorů proti těm z Brna. Na konci první periody se Brňané dostali podruhé do vedení, které si už vzít nenechali a po kvalitním výkonu tak berou výhru poměrem 6:2. Radim Ferda se v utkání blýskl dvěma góly, nejvíce kanadskýcho bodů měl Petr Kratochvíl za tři gólové asistence.

Komentář k zápasu

První velkou šanci viděli diváci v tréninkové hale již v úvodní minutě. Po nahození Mlynáře od modré se o dorážku pokoušel Novák, brněnský útočník ale na ležícího gólmana domácího týmu nevyzrál.

Vzápětí zahrozili Oceláři. Flok se obratně protáhl až před Dostála, po zakončení třinecké dvacítky ovšem puk pouze proskákal brankovištěm. O pár minut později se již ale skóre na světelné tabuli měnilo po teči Roberta Havláta.

Kometa se ovšem z vedení radovala jen velmi krátce, už o necelou minutu později zvedl puk pod horní tyč Kryštof Stuchlík a začínalo se od začátku.

V osmnácté minutě se z rychlého protiútoku prosadil Luboš Horký a hosté tak odcházeli do kabiny s jednobrankovým vedením.

Krátce po startu druhé části náskok Brňanů ještě vzrostl. Po chybě Ocelářů nejprve zvýšil na 3:1 Radim Ferda a hned vzápětí se z mezikruží prosadil Andreas Jajcay, jenž vyhnal Ovčařího z branky.

O pár minut později se podruhé v utkání prosadili hráči v bílých dresech, to když v početní výhodě napálil puk do Dostálovy branky Lukáš Kaukič.

Chvíli na to už mohl činit rozdíl mezi oběma týmy pouhý gól, Mach ale z těsné blízkosti kotouč do sítě nedostal. Nedáš? Dostaneš. Hráči Komety byli v dvaatřicáté minutě velmi důrazní v brankovišti a mohli tak oslavit již pátý gól, jehož autorem byl označen Jan Hasoň.

V závěrečné dvacetiminutovce pak nejprve Hladonik složil k zemi brněnského Ferdu, Hroudnému pak vyloženou šanci ukradl Loubal a v devětapadesáté minutě následně padl poslední gól utkání, když se do prázdné třinecké branky trefil Radim Ferda.

 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál