Junioři deklasovali v sobotu večer olomoucké Kohouty vysoko 9:2!

HC Kometa Brno - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 1. Zábranský (Havlát, Horký), 2. Novák (Slabý, Mlynář), 9. Jajcay (Gajarský, Trnka), 28. Zábranský (Král, Mlynář), 34. Kratochvíl (Havlát), 46. Hroudný (Gajarský), 47. Ferda (Novák, Král), 49. Škvrně (Gajarský), 59. Horký (Kratochvíl, Slabý) – 18. Cach (Beutl, Jelínek), 31. Marek (Jeklič, Beutl). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 9:9. Vyšší tresty: 2:0. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 9:2.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Sedláček, Zábranský, Král, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl, Ferda, Jajcay
HC Olomouc: Pospíšil (28. Sonnek) – Štreit, Spurný, Spálovský, Kalis, Beutl – Zabloudil, Cach, Říčka, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Jelínek, Jeklič, Šťastný, Kuba

B r n o – Po páteční těsné prohře ve Zlíně se v sobotu utkali brněnští junioři v DRFG Areně proti Olomouci. Modrobílí zvládli roli favorita a díky bleskovému startu, kdy vedli 2:0 po první minutě, kontrolovali průběh utkání až do konce. Dva góly vstřelil obránce Libor Zábranský, na tři pak přihrál Adam Gajarský. V posledních sekundách se na ledě strhla bitka, na výsledku utkání se ale již nezměnilo.

Kometa do utkání vstoupila snad nejlépe, jak mohla. Ihned po buly zavezla puk do útočné třetiny a po třiatřiceti sekundách se k ráně z levého kruhu dostal Libor Zábranský, který zamířil přesně do sítě. Hodně identická situace nastala po půl minutě, kdy z podobné pozice vypálil až do sítě hostů Matěj Novák. Olomoucký trenér reagoval na tento stav oddechovým časem. Hra se lehce vyrovnala, avšak stále bylo k vidění více šancí Brna, i kvůli přesilové hře. Až druhou početní převahu se podařilo Kometě využít. Po čtyřiadvaceti vteřinách vypálil od modré Adam Gajarský a jeho pozemní pokus usměrnil do sítě Andreas Jajcay. Olomoučtí mohli ze dvou zajímavých šancí snížit, ale Spurný nedokázal vypálit z voleje mezi tři tyče, ani o několik chvil později Šťastný nezasunul puk zpoza brány do sítě. Ovšem Olomouc dostala v závěru periody výhodu hry v pěti proti třem. Dominik Cach dokázal této dvojnásobné přesily využít tvrdou ránou od modré. Druhý vyloučený na brněnské straně se vrátil na led až po uplynutí celého svého trestu. Ve chvíli konce vyloučení vypálil z pravé strany Macuh, jehož tutovou gólovku zmařil excelentním zákrokem lapačkou Lukáš Dostál!

Prostřední část otevřel gólem z přesilovky brněnský obránce Libor Zábranský, který od modré poslal puk až do sítě a zaznamenal tak svůj druhý gól v utkání. Jenže Olomouc i tentokrát těžila ze špatné disciplíny domácích a snížila zpět na rozdíl dvou branek z přesilovky pět na tři. Dominik Marek si na pravé straně počkal na přihrávku, kterou okamžitě namířil do odkryté části branky, kam se Dostál nestihl přesunout. Brňané ale rychle odpověděli a do vedení 5:2 poslal domácí Petr Kratochvíl, když nejprve nadvakrát nedoplepl puk do sítě, záhy mu ale přihrál Havlát a tentokrát se brněnský kapitán nemýlil. Podruhé tak šli do kabin s lepším pocitem domácí.

Kometa střelecky nezahálela ani v poslední části. V šestačtyřicáté minutě najel do pásma po křídle Daniel Hroudný, vypracoval si pozici mezi kruhy a odtud navýšil už na 6:2. Po necelch dvou minutách využil další přesilovku modrobílých Radim Ferda, který s pukem zabrzdil na levém kruhu, počkal si na místo a poté vyslal rychlý puk až do brány. Neutekly ani další dvě minuty a Brno se radovalo už po osmé! Marek Škvrně si počkal na puk od Gajarského zpoza brány a následně jeho nabídku namířil mezi tři tyče. Poslední zásah zařídil brněnský Luboš Horký. Poslední minuta nabídla po ofsajdu hostů velkou šarvátku, další góly ale již nepadly.

KOM Pavel Pazourek: Hned v úvodu se nám podařilo jít do velkého vedení, které se nám podařilo ještě navýšit. Výsledek vypadá, že zápas byl jednoduchý, což není ale pravda. Jsem rád, že po těsné prohře ve Zlíně dokázali kluci zabrat a zvedli se. Povedlo se nám dát spoustu branek, přečkali jsme i menší ruch na konci zápasu bez větších ztrát. Jsme spokojeni.
OLO Trenér hostů se odmítl k utkání vyjádřit.