Junioři rozebrali Kladno deseti brankami a opět vedou extraligu!

HC Kometa Brno - Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 7. Trnka (Hasoň), 13. Škvrně (Zábranský, Jajcay), 24. Horký (Furch), 34. Havlát (Zábranský, Trnka), 40. Kratochvíl (Horký), 41. Havlát (Horký), 41. Mlynář (Ferda), 54. Ferda (Čejka, Mlynář), 56. Ferda (Hasoň, Zábranský), 60. Hasoň (Mlynář, Hroudný) – 25. Čermák (Zelinger), 38. Cibák (Schildhabel, Kalaj), 46. Kučera (Kalaj, Schildhabel). Rozhodčí: Skopal – Měkýš, Kleprlík. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:3, 10:3.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Kabelka – Havlát Hasoň, Gajarský, Škvrně Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl (C), Ferda, Jajcay
Rytíři Kladno: Svoboda (od 41. Stahl) – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, Šíma, Zelingr, Malý – Piovarči, Patyk (C), Š. Bláha, Borkovec, Schildhabel, Janeček, Řepka, Keszi, Kučera, Kalaj, Čermák

B r n o – Skvělý zápas sehráli svěřenci Pavla Pazourka proti doposud vedoucímu Kladnu. Již v první třetině si Brňané vypracovali dvoubrankový náskok, který ve druhé třetině navýšili. Na začátku třetí periody skvělým nástupem odrazili možný tlak Kladna a nakonec vstřelili deset branek! Kometa se tak znovu vrátila na čelo nejvyšší soutěže.

Utkání o čelo juniorské extraligy začali lépe hokejisté z města pod Špilberkem. Hasoň na modré čáře poslal puk na Aleše Trnku a ten povedenou ranou překonal brankáře Svobodu – 1:0. Oba celky v úvodních minutách pykaly na trestné lavici, svou početní výhodu ale v první části využili jen domácí. Ke kotouči se krátce po skončení hry 4 na 4 dostal útočník Marek Škvrně a přesnou střelou zamířil přesně – 2:0. Domácí odešli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Druhá perioda perioda začali aktivitou hostů, když po půlminutě hry trefil Schildhabel svým pokusem břevno. Poté šly oba týmy do čtyř a krátce po vypršení trestu hostů Kometa udeřila. Luboš Horký v akci 1 na 1 objel krásně obránce a bekhendem poslal kotouč do vzdálenější šibenice – 3:0. Kladno odpovědělo záhy, když kotouč po skrumáži vyplaval před Jakubem Čermákem a ten s pomocí břevna trefil prostor nad ramenem brankáře Dostála – 3:1. Brňané měli více ze hry, ale jejich šance, zejména při přesilovce 5:3, pochytal brankář Svoboda. Až šest minut před koncem prostřední části se po nahození nejrychleji zorientoval před brankou Robert Havlát, jenž bleskurychle zametl kotouč do poloodkryté branky – 4:1. Strhující podívaná pokračovala. Mezi kruhy si najel hostující obránce Jakub Cibák, který krásnou ranou zápěstím vymetl pravý horní rok brněnské branky – 4:2. Vypadalo to, že už se stav nezmění, ale opak byl pravdou. Přesně jednu sekundu před vypršením druhé části ujel po křídle Petr Kratochvíl a prudkým švihem trefil prostor mezi vyrážečkou a tělem Svobody – 5:2.

Třetí třetina začala pro Brno znamenitě. Po šestatřiceti sekundách vyhnal Svoboda z branky přesnou ranou z úhlu Robert Havlát a o dvacet vteřin později uvítal novice v brance hostů Stahla po krásné kombinaci střelou do prázdné branky Tomáš Mlynář - 7:2. Gólové hody pokračovaly, Rytíři se dočkali snížení, kdy ránu Kalaje vyrazil Dostál jen k Michalu Kučerovi, který vrátil puk do opuštěné svatyně – 7:3. Branky poté padaly až ke konci zápasu. Ten byl ovlivněn častými vyloučeními na obou stranách. V 54. minutě si našel kotouč na brankovišti pohotově neobsazený Radim Ferda, který z bekhendové strany zasunul kotouč za pravý beton Stahla – 8:3. Stejný hráč se následně dostal do samostatného úniku v přesilovce po přihrávce Mlynáře a prudkou ranou mezi betony Stahla zaznamenal devátou branku Komety. Gólový účet uzavřel v poslední minutě symbolicky Jan Hasoň, který si sjel na přihrávku a z první dorazil puk do sítě, čímž zaokrouhlil počet branek Brna na deset. Utkání o čelo tabulky tak vyznělo jasně pro domácí, kteří svému soupeři uštědřili nečekaný výsledek.

KOM Pavel Pazourek: Pro nás je to velké vítězství. Soupeř byl v tabulce první, takže jsme se na něj pečlivě připravili. Rozhodl fakt, že jsme proměňovali naše šance, což dalo ráz celému zápasu.
KLA Jindřich Lidický: Brno bylo v zápase jasně lepší. Každý den je v hokeji jiný, takže k tomu není moc co dodat. Můžeme soupeři akorát pogratulovat a pořádně se připravit na další zápas.