Junioři zvládli předehrávku v Karlových Varech a jsou znovu v čele tabulky!

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 60. Weinhold – 19. Luboš Horký (Zábranský, Mlynář), 57. Jajcay (Horký, Hroudný). Rozhodčí: Sýkora – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 26:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC Energie Karlovy Vary: Kuchař – Pajk, Weinhold, Klejna, Vodička "A", Vápeník, Beer, Brabec – Davídek, Janata "C", Kurfürst, Šik, Procházka "A", Hotěk, M. Horký, Hendrych, Šála, Salnikov, Kovář
HC Kometa Brno: Dostál – Zábranský, Král, Mikyska, Furch, Trnka, Kabelka, Sedláček – L. Horký "A", Havlát, Mlynář, Kratochvíl "C", Škvrně, Gajarský, Ferda "A", Hasoň, Čejka, Jajcay, Hroudný

K a r l o v y V a r y – Vítěznou tečku za rokem 2016 vystavili junioři brněnské Komety. Svěřenci trenéra Pavla Pazourka vyhráli v předehrávce 27. kola na ledě Karlových Varů 2:1, a po svém posledním duelu v tomto kalendářním roce se vyhoupli zpět na čelo tabulky o dva body před Třinec. Oceláři ovšem mají oproti Kometě tři zápasy k dobru. Na západě Čech modrobílí otevřeli skóre utkání v devatenácté minutě a poté celý zápas drželi jednobrankový náskok. V závěru zvýšili na 2:0 a hostům se povedlo poprvé prostřelit Dostála v bráně Komety až v poslední minutě.

První třetina duelu celků z opačných stran extraligové tabulky nabídla vyrovnanou hru. Ani modrobílí, ani energetici svou první přesilovou hru zápasu nevyužili. Skóre utkání se nakonec podařilo otevřít hostující Kometě. V devatenácté minutě vypálil od modré čáry Luboš Horký a jeho projektil vypadl brankáři Kuchařovi za brankovou čáru.

V prostřední části měli více ze hry hosté, ovšem střeleckou převahu nedokázali přetavit v další branku. Hosté především vyráželi do protiútoků, které ovšem kryl spolehlivý Dostál v bráně Komety.

Ve třetí třetině se domácí hnali za vyrovnáním, ovšem naráželi na připraveného Dostála. Ten se blýskl především proti šanci Davídka, jehož vychytal z bezprostřední blízkosti. A tak se při jednom z protiútoků dočkali branky hosté. Při přečíslení dva na jednoho nabídl Horký kotouč Andreasi Jajcaovi, který se do odkryté branky nemýlil. Jiskřičku naděje vykřesal energetikům 41 vteřin před třetí sirénou Martin Weinhold, jenž přesně mířenou střelou přes hradbu těl do levého horního růžku brány vymazal nulu na kontě Dostála. Vyrovnat se už domácím nepovedlo, a tak si tři body odváží do moravské metropole Brňané.