.

Juniorka čtyřmi góly porazila Pardubice, gólman Dostál pochytal všechny střelecké pokusy

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 21. Gajarský (Nečas), 38. Nečas, 41. Havlát (Čejka, Nečas), 50. Horký (Čejka, Zábranský). . Rozhodčí: Held – Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 129. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 4:0.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Kučera Š. – Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký (C), Dymáček, Nečas, Hroudný, Jajcay
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Trejbal, Horyna, Faltys, Kučera L., Mert, Zajíc – Roubal, Hoskovec, Martinec, Dušek, Voženílek, Rohlík (C), Kubišta, Kusý, Kaut, Štefka, Zídek

B r n o – Ve středu večer se v DRFG Areně utkala Kometa proti Pardubicím. Už po začátku duelu byli aktivnější domácí, ti ale nevyužili dvojnásobnou přesilovku a několikrát zahrozili hráči Dynama. Ve druhé a třetí části ale Brno vstřelilo vždy po dvou trefách a tak tři body zůstali v jihomoravské metropoli. Brankář Lukáš Dostál si připsal v této sezóně první nulu za juniory!

Kometa vstoupila do utkání velmi aktivně a v prvních minutách jasně dominovala. Pardubice se dostaly do útoku mnohem méně, a to i kvůli dvojnásobné přesilovce domácích. Brňané dobře kombinovali, Klouček ale dokázal zastavit všechny pokusy. Největší šanci měl Zábranský a poté Nečas, ani jeden z domácích ale brankáře Dynama nepřekonal.

Přesilovku pěti proti čtyřem si poté zahráli i hosté, avšak modrobílí neměli téměř žádné potíže udržet puk daleko od brány. V posledních čtyřech minutách se ale Pardubice několikrát dostaly blízko vstřelené gólu. V největší šanci byl Martinec, který překvapil Dostála výjezdem zpoza brány, do ní ale už kus gumy neuklidil.

I do prostřední části vstoupili domácí dobře. Tentokrát svoji aktivitu přetavili v první gól. Nečas našel na levém kruhu volného Adama Gajarského, který si s pukem počínal dobře a vypálil ho pod horní tyč - 1:0.

Šanci srovnat měli hosté po polovině dějství, kdy hráli dvakrát v početní výhodě, na deset sekund dokonce byli na ledě v pěti proti třem domácím.

Probíhala osmatřicátá minuta a Pardubice se snažily změnit stav utkání, když na modré získal puk brněnský talentovaný útočník Martin Nečas, přebruslil přes celé hřiště a v samostatném úniku zakončil do pravého horního rohu Kloučkovy brány - 2:0.

Martin Nečas po asistenci na první branku Komety se sám prosadil z úniku. Foto: Roman Kantor.

Při vstupu do třetí třetiny tak byly karty jasně rozdány - Kometa šla na led s cílem udržet si své vedení a nepustit Dynamo k ničemu. To hosté museli alespoň dvakrát skórovat, aby mohli pomýšlet na bodový zisk z jihomoravské metropole.

Skóre se ale navyšovalo stále jen na domácí straně. Hned na konci první minuty třetí části vyslal zpoza hostující klece Čejka puk na volného Roberta Havláta mezi kruhy, který se svým zakončením nemýlil - 3:0.

Deset minut před třetí sirénou přidali Brňan čtvrtou branku, po které definitivně hosté ztratili naději. Luboš Horký se dostal s pukem za posledního obránce až před brankáře Kloučka, kterému lehce prohodil puk mezi betony až za brankovou čáru - 4:0.

Ke konci hráli hráči Dynama více do těla, Kometa se ale nijak nerozhodila a dovedla tak zápas do vítězného konce, navíc s čistým kontem pro gólmana Lukáše Dostála.

Jeden z mnoha zákroků gólmana Lukáše Dostála, který nepustil žádný pokus Dynama. Foto: Roman Kantor.

KOM Pavel Pazourek: Utkání bylo těžké a soupeř byl velmi nepříjemný. Po celý zápas jsme byli lepším týmem a myslím si, že jsme si vyhrát zasloužili. Po nepříjemné porážce v Liberci nás výhra nakopla. Nastoupili kluci, co hrají za muže extraligu nebo první ligu. Martin Nečas odvedl skvělou práci, první branku vymyslel a druhou sám vstřelil.
PCE Richard Král: Brno zaslouženě vyhrálo. První perioda skončila nerozhodně, z naší strany byla dobrá. Bohužel jsme v úvodu druhé části inkasovali a Kometa byla jasně lepší. Druhý gól na konci prostřední části byl nepříjemný a částečně rozhodl. Šli jsme do třetí třetiny s tím, že to zkusíme zdramatizovat. Rychle jsme ale inkasovali. Brno má šikovné hráče a výhra jim zaslouženě patří.

Zobrazit kompletní fotogalerii