.

Junioři se po čtyřgólové výhře nad Hradcem posouvají na druhé místo tabulky

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 24. Gajarský (Kratochvíl, Zábranský), 31. Havlát (Horký, Zábranský), 31. Kratochvíl, 60. Dymáček – 29. Štohanzl (Dufek), 58. Havránek (Hnik, Bureš). Rozhodčí: Vrba – Čelechovský, Musil. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 103. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Kowalczyk – Havlát, Hasoň, Gajarský, Čejka, Horký, Mlynář, Dymáček, Hroudný D., Kratochvíl (C), Ferda, Jajcay
Mountfield HK: Bartozel – Hroudný K., Kynčl, Havránek, Gaspar, Moník J., Lier, Bureš – Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Štohanzl, Hnik (C), Moník F., Hofman, Řepík, Hidveghy, Chalupa

B r n o – Svěřenci trenérů Pavla Pazourka a Jana Konečného nastoupili po středeční výhře 4:0 nad Pardubicemi proti Hradci Králové. Utkání se hrálo v rychlém tempu, Kometa šla jako první do vedení. Mountfield dokázal reagovat a srovnat stav, avšak Brňané díky využité přesilovce a rychlému gólu šli do vedení, o které už nepřišli.

Oba soupeři předvedli aktivní vstup do utkání. Hned ve druhé minutě byla k vidění šance u brány Mountfieldu, kdy se kotouč projel skrz brankoviště a těsně minul částečně odkrytou branku Hradce. Ihned se na druhou stranu pustili hosté, hradecký útočník Štohanzl ale trefil pouze dobře nastavený beton Lukáše Dostála.

Jakub Čejka při první velké šanci, přes tlak obránců posunul kotouč jen těsně vedle odkryté branky. Foto: Anděla Trötzmüllerová.

Utkání plynulo svižně dál, rozhodčí neměl mnoho důvodů hru přerušovat. Dostál podržel domácí několika perfektními zákroky, největší šanci měli hosté v páté minutě, kdy kapitán Hnik vystihl rozehrávku domácích a našel volného spoluhráče, který z mezikruží nepřekonal beton brněnského gólmana.

Během první dvacetiminutovky si oba týmy zahráli po jedné přesilovce, ani jeden z nich se ale nedostal do vyloženější šance.

Mountfield byl odhodlán otevřít skóre utkání. Po první rychlé akci se ale na kotouči nacházeli více domácí. Ve čtyřiadvacáté minutě ujel kapitán Kratochvíl, který na pravém křídle našel Adama Gajarského, který zakončil přesně pod horní tyč - 1:0.

Radost Adama Gajarského po první trefě zápasu. Foto: Anděla Trötzmüllerová.

Zanedlouho ale bylo vyrovnáno. Na trestné seděl domácí Mlynář, když hosté v posledních sekundách vjeli do pásma a vyražený puk zametl do sítě Martin Štohanzl - 1:1.

Na koně se ale záhy dostalo zpět Brno při přesilové hře. Zpět do vedení poslal Kometu Robert Havlát, který v předbrankovém prostoru našel vyražený puk a uklidil jej do sítě - 2:1. Uteklo osm sekund a domácí se znovu radovali. Po buly ujel kapitán Petr Kratochvíl a překonal Bartozela mezi betony - 3:1.

Poslední dějství začali domácí přesilovou hrou. Hradec ale dokázal vzdorovat, hostující gólman pochytal všechny střelecké pokusy během dvouminutového vyloučení. Ihned poté čekala dvouminutová početní převaha hosty z Hradce. Lukáš Dostál neměl mnoho práce a domácí přečkali oslabení bez úhony.

Navýšit náskok mohl při dalším oslabení Radim Ferda, který podél mantinelu prchl do útoku a o několik centimetrů přestřelil horní tyč. Modrobílým se v průběhu třetiny podařilo úspěšně a bez větších potíží ubránit další dvě oslabení. Hráči Hradce měli největší potíže s přechodem do pásma, respektive s usazením se před Dostálem.

Necelé tři minuty před koncem se hosté dostali na dostřel. Z nenápadné akce snížil Štěpán Havránek - 3:2. Mountfield ale brzy fauloval a musel zabrat. Hosté se dokázali dostat na puk a odvolat brankáře. Přes celé hřiště se trefil do prázdné branky brněnský útočník Roman Dymáček - 4:2.

KOM Jan Konečný: Navázali jsme na výborný výkon proti Pardubicím. Kluci podali výborný kolektivní výkon a dokázali tak porazit tak zdatného soupeře, jakým Hradec je. Takovéto zápasy se hrají vždy do poslední minuty. Ukázali jsme, že umíme tahat za jeden provaz. Jsme spokojení.
HRK Aleš Krátoška: Za stavu 1:1 Brno proměnilo dvě šance rychle po sobě a odskočilo na dva góly. To rozhodlo patrně o zápasu, my jsme sice snížili v závěru utkání, ale inkasovali jsme do prázdné branky. V letošní sezóně je pro nás největším problémem proměňování šancí. Z pěti šancí musíme dát alespoň jeden gól, naopak po našich hloupých chybách inkasujeme.

Zobrazit kompletní fotogalerii