I přes střeleckou převahu odjíždějí junioři ze Sparty bez bodu

I přes střeleckou převahu odjíždějí junioři ze Sparty bez bodu

HC Sparta Praha - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 4. Komárek (Jeřábek), 10. Safin (Chlouba, Maršoun), 27. Komárek (Jeřábek, Procházka), 60. Kern – 20. Zábranský (Havránek, Šnajnar). Rozhodčí: Horák - Ovsík, Žídek. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC Sparta Praha: Wolf – Janda, Vlad, Eliáš, Mrkvička, Jeřábek, Duben – Kern, T. Jandus, Svoboda, Seniov, O. Procházka, Komárek, Maršoun, Safin, Pejchal, Chlouba, Dubský, Wojnar
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Furch, Sedláček, Zábranský, Mikyska, Šnajnar – R. Havlát, Hasoň, Gajarský, Čejka, Horký, Mlynář, Havránek, Hroudný, Kratochvíl, Ferda, Jajcay, Dymáček

B r n o – Stejně jako A-tým Komety, i její juniorský výběr čekal o víkendu souboj s pražskou Spartou. Brněnští mladíci svůj duel sehráli již v sobotu. Vstup do něj jim však nevyšel podle představ. Už ve čtvrté minutě prohrávali a skóre se jim až do konce zápasu srovnat nepodařilo. Jedinou branku Brňanů vstřelil v poslední minutě první třetiny Libor Zábranský při početní výhodě. Po porážce 4:1 se tak tentokrát vracejí svěřenci trenéra Pazourka domů bez bodu.

Komentář k zápasu

Začátek utkání vyšel lépe domácím. První velkou šanci měl Tomáš Jandus, kterému však v rozhodující moment sjel puk z hole. Kometa se ke slovu dostala o několik okamžiků později, když po jednom z protiútoků rozezněl puk brankovou konstrukci za brankářem Wolfem. Skóre zápasu otevřel střelou do horního rohu branky Vojtěch Komárek. O chvíli později ho po rychlé kombinaci napodobil Ostap Safin. Modrobílá družina se dostala ke slovu v závěru první části. Dobře sehranou přesilovou hru zakončoval střelou od modré Libor Zábranský a jeho dělovka div neprotrhla síť za Wolfem v bráně. Ve druhé dvacetiminutovce byla k vidění pouze jedna gólová akce a k nelibosti hostující střídačky se skóre měnilo na straně domácích, když jim Vojtěch Komárek vrátil dvougólové vedení. V závěrečné části se Brňané snažili ze všech sil s nepříznivým vývojem utkání něco udělat. Bohužel se jim to ale nedařilo. Poslední nadějí tak bylo odvolání brankáře Dostála a hra v šesti bruslařích. Naneštěstí ani tento tah modrobílým nevyšel a vteřinu před koncem hrací doby upravil na konečných 4:1 Jan Kern. Komeťáci se tak domů vracejí s nepořízenou.

Ohlasy trenérů

SPA Tomáš Hamara: Z naší strany bych zápas zhodnotil pozitivně. Myslím si, že jak včera, tak dneska jsme podali dobrý výkon. Ten včerejší výkon jsme dneska podpořili tím, že jsme vstřelili čtyři branky, bylo to na naší hře znát. Oba dva brankáři chytali dobře, myslím si, že náš gólman jasně předčil toho brněnského, kdy chytil snad tři skoro jasné branky na brankové čáře. Myslím si, že v tomhle jsme Brno určitě předčili a měli jsme lepšího gólmana. Do play off nás čeká ještě pět zápasů a pro nás je pořád daleko. Samozřejmě, že myšlenky na něj máme, až se tam dostaneme, poté budeme přemýšlet co dál.
KOM Pavel Pazourek: Já si myslím, že utkání rozhodla hlavně první třetina, kdy jsme prohrávali o dvě branky. Hráli jsme špatně, sic poté jsme se zvedli a měli jsme i nějaké šance. Bohužel štěstěna se urazila a obrátila se proti nám. Domácí více bruslili, byli živější, agresivnější. I my jsme měli dobré šance, ale neproměnili jsme je, bylo to takové měkčí. Myslím si, že už tento zápas měl ráz utkání play off, mělo to dobrou úroveň. Do play off si musíme přenést hlavně bojovnost, velkou roli bude hrát i štěstí."
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál