Junioři deklasovali pražskou Slavii, výhru režíroval čtyřbodový Roman Dymáček

Junioři deklasovali pražskou Slavii, výhru režíroval čtyřbodový Roman Dymáček

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 11. Patočka (Hradil, Vacula), 58. Martínek – 23. Zábranský (Horký, Ferda), 35. Horký (Ferda, Havlát), 38. Mlynář (Dymáček, Furch), 47. Dymáček (Hroudný, Ferda), 51. Zábranský (Ferda, Čejka), 51. Kratochvíl (Dymáček, Furch), 52. Dymáček (Sedláček, Zábranský). Rozhodčí: Lacina - Špůr, Horažďovský. Vyloučení: 5:4 navíc Horký (KOM) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: . Diváci: 49. Střely na branku: 32:56. Průběh utkání: 1:0, 1:7, 2:7.
HC Slavia Praha: Vacula – Novák (A), Krásný, Melovič, Chvála, Vobořil, Stark, Chládek – Netolický, Patočka, Martínek – Hradil (A), Šilhan, Šergl – Marek, Mareček (C), Matějka
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Furch, Sedláček, Zábranský, Jurnečka, Kabelka – Havlát, Hasoň, Čejka, Horký (A), Mlynář, Dymáček, Hroudný, Kratochvíl (C), Ferda (A)

B r n o – Juniorka brněnské Komety odehrála, v rámci 45. kola DHL Extraligy juniorů, utkání na ledě pražské Slavie. Ačkoli šli prvně do vedení domácí, tak Kometa spustila brankostroj a zaslouženě si z Prahy odvezla tři body za vysokou výhru 7:2.

Komentář k zápasu

Hosté vstoupili do utkání aktivněji, již po padesáti vteřinách zvonila za domácím brankářem tyč. Hráči Komety se krátce polovinou první periody nechali zbytečně vyloučit a nabídli tak Slavii dlouhou přesilovku pět na tři. Tu se domácím podařilo proměnit chvíli před jejím koncem. Dlouhý pas od brankáře Vaculy zpracoval Hradil, najel si před branku, kde u druhé tyče našel Matouše Patočku, jenž usměrnil touš do branky. Kometa se nepoučila a znovu nabídla soupeři dvojnásobnou přesilovku. Tu domácí nevyužili a do kabin se šlo za stavu 1:0.

Kometa se od prvních vteřin druhé periody aktivně tlačila před branku a snažila se srovnat. To se jí povedlo ve třetí minutě, krásnou kombinaci hostí zakončil Libor Zábranský přesnou střelou a bylo vyrovnáno. Brňanům se výborně povedl závěr třetiny, nejprve dostal Luboš Horký kotouč na kruhy a svou střelou vymetl horní růžek slávistické branky. O chvíli později si Tomáš Mlynář narazil s Dymáčkem a přesnou ranou zvýšil na 3:1, za tohoto stavu skončila i prostřední část. Ve druhé třetině také skončil zápas pro Luboše Horkého, jenž inkasoval trest na pět minut a do konce utkání za krosček

Podobně jako předchozí části, i ta poslední vyšla hned od začátku lépe Kometě. Ferda našel na kruhu Romana Dymáčka, jehož pokus zastavila až síť. Chvíli na to se Brňané dostali do přečíslení, které povedenou střelou zakončil Libor Zábranský a už to se Slavií nevypadalo dobře. O chvíli později však bylo ještě hůře. Dymáček našel u branky připraveného Petra Kratochvíla, který ranou z voleje rozvlnil síť pošesté. Osm minut před koncem dostal nabito mezi kruhy opět Roman Dymáček a střelou k pravé tyči uzavřel střelecký účet Komety v zápase. Za Slavii ještě stihl snížit Viktor Martiník, který procedil kotouč okolo betonů Dostála, ale na bodovém rozdělení to nic nezměnilo.

Ohlasy trenérů

SLA Petr Novák (HC Slavia Praha): Brno hraje nahoře v tabulce a my jsme věděli, že bude mít dobrou ofenzivu. Snažili jsme se hrát hodně z obrany, ale to se nám vedlo jenom v první třetině. Ve zbytku zápasu byla Kometa lepší. Byla znát nezkušenost kluků ze staršího dorostu, kterých hrálo šest. Chtěli jsme je vyzkoušet. Někteří splnili naše očekávání, někteří ne, ale po jednom zápase to nemůžeme nijak hodnotit. Brno bylo lepší, mělo velkou ofenzivní sílu a my jsme korigovali až v předposlední minutě.
KOM Jan Konečný (HC Kometa Brno): Začali jsme aktivně. Potom jsme ale v první třetině zbytečně moc faulovali. Dostali jsme se do dvou dlouhých oslabení tří proti pěti, z nichž soupeř jedno využil. Prohrávali jsme, ale zvedli jsme se a myslím, že jsme měli celý zápas převahu. Vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí. Kluci bojovali, odehráli jsme dobré utkání a musíme se připravit na další.
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál