Junioři na závěr základní části přehráli Kladno a do play off půjdou z třetí pozice

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 30. Havelka (Bláha O., Kalaj) – 5. Kratochvíl (Hroudný), 9. Dymáček (Hroudný, Trnka), 12. Čejka, 18. Trnka (Mlynář, Furch), 54. Dymáček (Kratochvíl). Rozhodčí: Škrobák – Huryta, Schopf. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
Rytíři Kladno: Svoboda (od 20. Jiroušek) – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, J. Kučera, Malý – Vach, Filip, Piovarči, Š. Bláha, Okegawa, Borkovec, O. Bláha, M. Bláha, Řepka, M. Kučera, Kalaj, Čermák
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Furch, Sedláček, Zábranský, Jurnečka, Kabelka – Havlát, Novák, Hasoň, Čejka, Mlynář, Dymáček, Hroudný, Kratochvíl. Ferda

Kladno – Přesvědčivou výhrou 5:1 na ledě souseda z tabulky Kladna zakončili junioři brněnské Komety základní část DHL Extraligy juniorů. Svěřenci trenéra Pavla Pazourka rozhodli o své výhře prakticky již v první třetině, kdy nasázeli kladenskému gólmanovi Svobodovi čtyři góly. Domácí v půli zápasu vstřelili čestnou branku, ale poslední slovo měli opět rozjetí Brňané. Čtvrtou výhru juniorů v řadě ztvrdil druhou trefou v duelu Dymáček. Modrobílí obsadili v základní části juniorské extraligy třetí pozici a ve čtvrtfinále play off hraném na čtyři vítězné duely si zahrají s Jihlavou. Vyřazovací boje začínají na brněnském ledě v neděli.

Hokejistům Komety náramně vyšla první část jejich závěrečného duelu dlouhodobé části sezony. Hned v páté minutě otevřel skóre duelu Petr Kratochvíl, načež o čtyři minuty později navýšil vedení modrobílého celku přesilovkovou trefou Roman Dymáček. Při chuti hrající Brňané v první části přidali ještě dva přesné zásahy, když se do listiny střelců zapsal ve 12. minutě Jakub Čejka a v osmnácté minutě při početní výhodě Aleš Trnka.

Domácí do druhé části vyrukovali s náhradním brankářem Jirouškem, jenž nahradil mezi třemi tyčemi Svobodu. Ve druhé části se Rytířům povedlo vstřelit čestný gól. V přesilové hře překonal jinak bezchybného Dostála v bráně Brna Dominik Havelka. Modrobílí ovšem další komplikace nepřipustili a ve zbytku duelu kontrolovali tříbrankový náskok. Ten nakonec ještě navýšili, když gólový účet Komety v základní části uzavřel svou druhou brankou v zápase Roman Dymáček.

Junioři Komety tak obsadili v základní části třetí místo, když s konečným součtem 89 bodů ve 44 zápasech zaostali o tři body za vítězným Třincem a o dva body za druhou Plzní. Na čtvrté Kladno naopak Pazourkovi svěřenci nastřádali hned desetibodový náskok. Ve čtvrtfinále play off si tak modrobílí zahrají s šestým týmem soutěže, kterým je Dukla Jihlava! Čtvrtfinále se hraje na čtyři vítězné duely, Kometa jej zahájí dvěma domácími zápasy. První je na programu tuto neděli, druhý o den později.