.

Mladšímu dorostu úvod sezóny nevyšel. Budějovicím podlehl 5:9

HC Kometa Brno - HC České Budějovice

Branky a nahrávky: 22. Malý (Popelka), 42. Popelka (Konečný, Vašíček), 44. Studený (Konečný), 51. Popelka (Sedláček), 53. Popelka (Vašíček) – 7. Novák, 11. Toman (Houdek), 14. Toman (Houdek, Beránek), 14. Schwartz (Hrubec), 18. Beránek (Toman), 18. Beránek (Toman), 45. Ryba (Grosmann), 49. Toman (Houdek), 53. Houdek (Toman). Rozhodčí: Radim Slavka – Martin Maťašovský, Bohuslav Maloušek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 46:66. Průběh utkání: 0:6, 3:6, 3:8, 5:8, 5:9.
HC Kometa Brno: Kašpar (20. Vystavěl) – Masár, Holemý, Sedláček, Kučeřík, Sedláček, Studený, Kala – Žák, Popelka, Konečný, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček, Bartes, Brůžek
HC České Budějovice: Dvořák (Ludvík) – Dvořák, Kubíček, Procházka, Řehout, Svach, Remta – Grossmann, Beránek, Novák, Čížek, Houdek, Ryba, Toman, Hrubec, Schwartz, Janoch

B r n o – První září přineslo kromě nového školního roku také novou sezónu pro mládež brněnské Komety. Jako první se představili mladší dorostenci, kteří doma přivítali České Budějovice. O výsledku celého zápasu však bohužel rozhodla nepovedená první třetina, kterou komeťáci prohráli 0:6 a ač byli ve zbytku klání lepší, vyrovnat se jim nepodařilo. Po prohře 5:9 si tak všechny bodi odváží z Brna Jihočeši.

Oba celky zakončily minulou sezónu v těsné blízkosti když Kometa zaostala za Budějovicemi v závěrečných bojích o udržení pouze o jedinou příčku. Dalo se tedy předpokládat, že souboj nebude mít jasného favorita. A ze začátku to tak skutečně vypadalo, Kometa dobře kombinovala a tlačila se do útočného pásma Jihočechů. Bohužel se však ani jedna z jejich akcí neujala a tak jako první skórovali hosté. Konkrétně Pavel Novák, který ujel od vlastní modré čáry, vyhnul se Kašparovi, který se mu vrhl pod nohy a pohodlně nasměroval puk do prázdné branky. To ale naneštěstí pro domácí nebylo vše. Do domácí sítě se totiž v následujících zhruba dvanácti minutách postupně trefili dvakrát Matěj Toman, František Schwartz a dvakrát Martin Beránek. Skóre první třetiny tak vystoupalo až na děsivých 6:0 pro hosty. Nic na tom nezměnil ani oddechový čas. Brňané měli do další části co zlepšovat.

Do druhé části vstoupili hráči Komety o poznání aktivněji. Kašpara v brance vystřídal Vystavěl a pozitivní účinky nového impulzu na sebe nenechaly dlouho čekat. Hned ve 22. minutě se domácím podařilo snížit. Adam Popelka se elegantně protáhl kolem mantinelu, jeho střelu Dvořák ještě stačil vyrazit, na dorážku Jakuba Malého už byl ale krátký. Do druhé sirény však branka už nepadla a tak šli domácí podruhé do šaten s vědomím, že pokud chtějí v zápase uspět, musí v závěrečném dějství vstřelit alespoň pět branek.

V závěrečné části se na ledě strhla gólová přestřelka. Vše začal ve 42. minutě Adam Popelka, který zakončil do prázdné branky parádní kombinaci po trase Jakub konečný - Dominick Vašíček. O dvě minuty později bylo ještě veseleji, když na 3:6 snížil pěknou ranou Adam Studený. Jenže Jihočeši brzy přispěchali s odpovědí. Nejprve Adam Ryba a po něm opět Matěj Toman vrátili hostům pětibrankové manko. Brňany to ale nezlomilo a deset minut před koncem znovu udeřili. Podruhé v zápase se podél hrazení prosmýkl Adam Popelka a prudkou střelou pod vyrážečku nedal Dvořákovi šanci. Poté se stejný hráč prosadil i v početní převaze po přihrávce Dominicka Vašíčka a bylo to už 5:8. V závěru však už domácí žádnou branku nepřidali. Naopak za Vystavělova záda dostal puk Filip Houdek, který tak uzavřel skóre zápasu na 5:9. Zpackaná první třetina tak domácí stála všechny body, ze kterých se radují hráči Českých Budějovic

KOM Marek Moskal: Naše první třetina byla katastrofální. Propadali jsme a Budějovice nás jednoznačně předčily v důrazu. Čtyři z prvních šesti branek jsme dostali z prostoru před brankou, tam nám chyběl důraz nejvíce. Při bránění jsme dělali školácké chyby a proto první třetina dopadla tak, jak dopadla. Do druhé třetiny jsme promíchali sestavu a hra se vyrovnala. Bohužel jsme opět inkasovali hloupé góly. Budějovice si výhru zasloužily.
CEB Ladislav Kolda: Bylo vidět, že se nám extrémně vydařila první třetina. Přesto, že jsme byli do desáté minuty pod tlakem a bez střely na branku. Pak se projevilo to, že kluci v tak mladém věku nemají ještě tolik vypilovanou psychiku, dostali jsme gól na 1:6 a i když jsme vedli o pět branek, hráči znervózněli. Podobné to bylo ve třetí třetině, tam už to bylo jako na houpačce. Hodně nám pomohl sedmý a devátý gól. Rychle nás uklidnily, jinak bychom se dostali pod větší tlak. Domácí nehráli špatně, většinu zápasu nás přehrávali, ale takový je hokej a my jsme rádi za tři body.