SF1 TELH: Hradec - Kometa 0:2

Mladší dorost dvakrát vedl, na nájezdy ale Hradci podlehl

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 24. Bartes (Jedlička, Studený), 30. Mlčák (Studený, Konečný), 47. Popelka (Kavický, Konečný) – 37. Kašpar (Janda, Nedomlel), 39. Poppel (Bieniek, Vacek), 57. Poppel (Řehák), rozh. náj. Poppel. Rozhodčí: Hodek – Linhart, Vašíček. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:4.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Kučeřík, Mlčák, Sedláček T., Studený, Sedláček J., Furch, Masár, Holemý – Kavický, Konečný, Popelka, Malý, Jedlička, Vašíček (C), Bartes, Hubáček, Rašovský, Brůžek, Žák
Mountfield HK: Vacek – Bieniek, Pelda, Řehák (C), Janoušek, Naar, Junek, Myška, Perička – Poppel, Morong, Síla, Müller, Nedomlel, Soukup, Jušta, Kašpar, Janda, Záliš, Šedivý

B r n o – Hokejisté brněnského mladšího dorostu nastoupili v neděli v poledne k domácímu utkání proti Mountfieldu HK. Brno si vytvořilo náskok nejprve 2:0 a poté ve třetí části odskočilo na 3:2. Hosté se ale nevzdali a zápas v nájezdech rozhodl Petr Poppel.

Oba týmy vlétli do utkání s velkou vervou. Hokejisté Hradce si ze začátku vypracovali několik šancí, na konci jedné z nich se faulem provinil domácí Hubáček a nabídl tak soupeři první početní převahu. V ní si hosté vytvořili dobré pozice, které ale dokázal brněnský gólman Vystavěl zlikvidovat. Před vypršením trestu se na bránu Brna hnal Morong, který ani po dorážce svého spoluhráče do odkryté brány si nepřipsal kanadský bod. Šanci záhy mělo i Brno, Konečný ale nedokázal poslat přihrávku až na hůl úplně volného Popelky. Na co koukat bylo i nadále. Vystavěl po polovině první periody čelil několika dorážkám trojice hradeckých hráčů, nakonec žádný pokus neskončil gólem. Přesilovku si vyzkoušela i Kometa, ale stejně jako Mountfield ji nevyužila. Do šaten se po prvním dějství šlo za stavu 0:0.

Do prostřední části nastoupili Brňané s velkou chutí skórovat a to se také zanedlouho stalo. Na začátku čtvrté minuty vyhráli domácí vhazování v útočném pásmu a Sebastian Bartes okamžitě poslal pozemní střelu, které si Vacek možná ani nevšiml a puk zajel až do brány Hradce. Hostující Záliš dostal v utkání už druhý trest. Těsně před jeho koncem se domácí radovali podruhé. Jan Mlčák se dostal k vyraženému puku a střelou do horní části brány navýšil vedení už na 2:0 pro domácí. Hosty to ale nijak neopařilo a rychle odpověděli. Nejprve první přesilovku využil Jaroslav Kašpar, o dvě minuty později z další početní převahy vyrovnal Petr Poppel. Po čtyřiceti minutách platil stav 2:2.

Hradec v úvodu třetí části nevyužil několika svých šancí, stejně tak jako Kavický, který i přes nápor soupeře udržel puk na hokejce a následně nebezpečně vypálil. Daniel Kavický se ale za chvíli mohl radovat z kanadského bodu, když po neproměněném úniku dva na nikoho vybojoval za bránou Hradce puk a poslal jej Adamu Popelkovi, jenž pohotově uklidil kus gumy do poloodkryté brány. Hra na tempu neztratila a oba týmy se nadále hnaly dopředu. Navýšit mohl Rašovský, který dostal puk před bránu, byl ale zády, proto si nachystal bekhendovou střelu, která o kousek minula bližší tyč. Mountfield zvládl znovu vyrovnat. Petr Poppel zkusil střelu z dálky od modré, která nakonec zapadla až za záda domácího brankáře. Do třetí sirény se ale už nic nestalo a proto utkání pokračovalo prodloužením.

Na začátek prodloužení si Hradec přenesl zbytek početní převahy. Brno se dokázalo ubránit, v poslední minutě a půl si naopak Kometa zkusila hru 4 na 3, ovšem ani domácí nevyužili této výhody. Následovaly nájezdy, ve kterých si vítěznou trefu připsal hostující Petr Poppel.

KOM Marek Moskal: Hradec je velmi silný soupeř a hraje dobře.Dostali jsme se do vedení 2:0, potom jsme ale inkasovali dva takové slepené góly v oslabení po našem nedůrazu. Vedení byla škoda, už tam se možná ten zápas rozhodl. Jsme za bod rádi, konečně nemáme na kontě nulu, ale mohli jsme mít už tři.
HRK Petr Luštinec: Do utkání jsme vstoupili aktivně. Myslím, že jsme předváděli v první třetině předváděli dobrou hru. Bohužel nám po přestávce vlezlo do hlavy, že to půjde samo a soupeř byl najednou všude. S tím jsme měli velké problémy a brzy se Kometa dostala do vedení 2:0. Vzali jsme si oddechový čas, abychom kluky uklidnili, že to není ztracený zápas a do konce periody jsme vyrovnali. Třetí třetina byla vyrovnaná. V prodloužení jsme mohli rozhodnout v přesile čtyři na tři, což se nepovedlo. Nájezdy jsou o štěstí, my si vezeme dva body domů.

Zobrazit kompletní fotogalerii