.

Mladší dorost na severu Čech body nezískal, Liberci podlehl o gól

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 29. Cikhart (Rychovský, Hampl), 41. Adamec – 34. Malý (Kavický). Rozhodčí: Krob – Podrazil, Košťálová. Vyloučení: 9:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 87. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Bílí Tygři Liberec: Zajíček – Adamec (C), Hampl, Žůrek, Starý, Kollert – Pray, Rychlovský, Dospěl, Dupal, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Strnad, Virág
HC Kometa Brno: Vystavěl – Masár, Holemý, Sedláček T., Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček J., Studený – Žák, Popelka, Konečný, Hubáček, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček (C), Bartes.

B r n o – K dalšímu utkání zajížděl mladší dorost brněnské Komety do Liberce. Zápas dlouhou nepřinášel branky, až se do vedení dostali v polovině zápasu domácí. Kometa vyrovnala o pět minut později v oslabení, ovšem na branku z úvodu třetí části už recept nenašla a z Podještědí odjíždí bez bodu.

Utkání začalo v poklidném tempu a diváci si v úvodních minutách moc šancí neužili. První výraznější příležitost měl až v deváté minutě Konečný, když nebezpečně střílel z pravého kruhu. Zajíček jeho pokus jen s těží vyrazil špičkou betonu mimo brankovou konstrukci. Skórovat mohli také Tygři. Rychlovský se proháčkoval mezi obránci Komety a střelou mezi nohy chtěl překvapit Vystavěla. Brněnský brankář si však mezírku mezi svými chrániči pohlídal. V závěru třetiny ještě ujížděl sám na bránu Jedlička, Zajíček ale nakonec nemusel zasahovat, jelikož útočníkovi Komety vypíchl puk rybičkou Žůrek. Po ne moc zajímavé první třetině svítil na tabuli stav 0:0.

Ve druhém dějství už padaly i góly. Ten první padl ve 28. minutě, kdy Jakub Rychlovský vybojoval kotouč v rohu a přesným pasem vybídl ke střele najíždějícího Jana Cikharta, který pálil přesně pod víko Vystavělovy brány – 1:0. Brněnští ale vzápětí vyrovnali a to ve vlastním oslabení. Daniel Kavický ujel libereckým bekům a zkusil kličku do forhendu. Zajíčka sice překonat nedokázal, ale získal kotouč zpět a přihrál Jakubovi Malému, který střelou bekhendem překonal brankáře Tygrů – 1:1. Hosté mohli jít dokonce do vedení, když se jim naskytla příležitost v podobě přesilovky pět na tři. Liberečtí ovšem oslabení zvládli.

Jestliže v úvodní třetině nebylo k vidění moc šancí, tak v té závěrečné jich bylo daleko více. Tu první měli už po 28 sekundách Severočeši a dokázali jí využít. Ve vzniklé skrumáži před svatyní Vystavěla se nejlépe zorientoval kapitán Tygrů Miloslav Adamec, jenž propasíroval puk za záda hostujícího brankáře a využil tak zkrácenou přesilovku Liberce - 2:1. Zvýšit poté mohl v zápase velmi aktivní Rychlovský, když nabral rychlost ve středním pásmu. Podél mantinelu zajel do útočného pásma, vybruslil na střed a vypálil směrem na bránu. Hostující brankář jeho projektil s velkými obtížemi vyrazil do rohu.

Kometa se hnala za vyrovnáním. Nejblíže mu byla v 49. minutě, jenže štěstí stálo při Tygrech a hráči Brna trefili pouze tyč Zajíčkovy klece. O chvíli později jel Luboš Dospěl trestné střílení poté, co někdo z Moravanů hodil hůl v obranném pásmu, jenže i on nastřelil pouze brankovou konstrukci. Ke konci zápasu to ještě Kometa zkoušela v šesti, ale naši mladší dorostenci už si vítězství nenechali vzít a berou plný počet bodů.

LIB Jiří Peřina: Byl to vyrovaný boj. Padlo málo branek, bylo to hodně do obran a nebylo k vidění tolik šancí. Ke konci jich měl soupeř možná trochu víc, ale výkon našeho brankáře nám dopomohl ke třem bodům.
KOM Marek Moskal: Liberec vyhrál zaslouženě. Přišlo mi, že jeho hráči víc chtěli a víc bojovali. Z naší strany byl ten začátek takový ospalý. Dvě třetiny jsme si pořádně nepřihráli kotouč. Ve třetí periodě jsme se to ještě snažili dohnat, ale gól už jsme nevstřelil. Domácí si svou bojovností výhru zasloužili.