Mladší dorostenci si po velkém boji připsali první výhru

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 13. Mlčák (Malý), 37. Kavický (Konečný, Mlčák), 59. Mlčák (Jedlička, Kavický) – 31. Lašák (Hrádek), 33. Rouha (Matěcha). Rozhodčí: Ondráček – Horký, Král. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
HC Kometa Brno: Vystavěl, (Kašpar) – Masár, Holemý, Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček – Žák, Konečný, Hubáček, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček, Batres, Brůžek
HC Dynamo Pardubice: Klas, (Nečas) – Pejzl, Matěcha, Nedelka, Hrádek, Odehnal, Jelínek, Secký – Šír, Rouha, Zeman, Antoníček, Koffer, Hricuš, Rohlík, Lašák, Kazda, Tobiáš

B r n o – Mladší dorostence čekal v dalším zápase sezóny nelehký úkol. Do Brna totiž přijel celek Pardubic, hájící čtvrtou příčku tabulky. Brňané, kteří letos ještě nepoznali chuť vítězství se ale s favorizovaným soupeřem bili srdnatě a v koncovce utkání dokázali překlopit skóre na svou stranu. Připsali si tak tři body do tabulky a nastartovali doufejme vítěznou vlnu, která může mít své pokračování už o víkendu na ledě Slavie.

Modrobílá družina vstoupila do zápasu lépe a ač nenastupovala na led v pozici favorita, na hře to nebylo nijak znát. Utkání bylo sice již ve třetí minutě neplánovaně přerušeno kvůli blíže nespecifikované chybě v zápisu o utkání, pauza ovšem netrvala dlouho a hra tak mohla směle pokračovat. Brňané dobře kombinovali a puk měli většinu času na svých hokejkách. Vše vyvrcholilo ve třinácté minutě, kdy se do puku opřel Jan Mlčák a ostrou ranou nedal pardubickému brankáři nejmenší šanci. Hosté měli v první části dvakrát možnost vyzkoušet si hru v početní převaze, ale i v této situaci byli na ledě dominantní modrobílí a hosté tak vyšli střelecky na prázdno. Za vyrovnaného stavu bruslařů pokračoval tlak Komety, další branku se však domácím vstřelit nepodařilo a tak během první přestávky svítilo na ukazateli skóre 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili Pardubičtí v mnohem vyšším tempu, než jaké bylo v jejich podání k vidění v začátku zápasu. Přesilovou hru z první třetiny sice nevyužili, ale ve třicáté první minutě se už mohli radovat. Jan Lašák Propálil střelou od modré vše, co mu stálo v cestě a srovnal stav utkání. Ještě o něco veseleji bylo svěřencům trenéra Kusého v minutě třiatřicáté. To když opět od modré, tentokrát v pádu, poslal hosty do vedení Michal Rouha. Skóre se však před druhou sirénou měnilo ještě jednou, a tentokráte už měli důvod k radosti domácí. Daniel Kavický dostal přesnou přihrávku z obranného pásma až na útočnou modrou a po samostatném úniku zakončil přesně mezi Klasovi betony - 2:2. Následně se druhá třetina dohrávala s řadou nepřesností na obou stranách a gól již nepadl. Rozhodnout se tak mělo až v závěrečné části utkání.

A v té se skutečně rozhodlo. Modrobílí zlepšili pohyb a smazali tak deficit z druhé části. Tlačili se do útoku a byť se jim dlouho nepodařilo výrazněji ohrozit pardubickou branku, nakonec se přeci jen mohli radovat. Nejprve se za Klasem rozezněla branková konstrukce po ráně od modré a chvíli na to v padesáté deváté minutě se dostal k puku Jan Mlčák, který střelou odraženou od tyče poslal Kometu směrem ke třem bodům. Hostům již zbývalo jen málo času na obrat a jelikož Brňané důsledně bránili, nepomohla jim ani závěrečná power play. Mladší dorostenci si tak připsali prví důležitou výhru v letošní sezóně, naopak Východočeši se vracejí domů s nepořízenou.

KOM Marek Moskal: V první třetině jsme byli lepší. Bohužel jsme, ne vlastním nedopatřením, neměli dva kvalitní hráče na soupisce. Z toho jsme byli trošku vykolejení. Nicméně kluci dneska zabrali, zabojovali. Naše poslední zápasy už byly lepší, bohužel se nám nepodařilo vstřelit víc branek, ať už v Liberci nebo v Jihlavě. Přežili jsme dnes i dost oslabení a proto si myslím, že jsme si body zasloužili.
PCE Milan Kusý: Dnes jsme se se nedokázali do utkání vůbec dostat. Možná jsme k němu přistoupili trošku laxně s ohledem na výsledky domácích. Po špatné první třetině jsme se trošku zvedli. Ale nedokázali jsme soupeře zlomit, na což jsme v závěru doplatili.