.

Mladší dorostenci fantasticky otočili zápas se Slavií a v hlavním městě berou dva body!

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 24. Vlček, 36. Petrák (Čapka, Mareček), 45. Křenek (Klapka, Vlček) – 43. Kavický (Mlčák), 53. Mlčák (Kavický, Popelka), 56. Hubáček (Kavický, Popelka), 61. Malý (Popelka). Rozhodčí: Nepomucký – Karda, Zháňal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 39. Střely na branku: 21:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.
HC Slavia Praha: Němeček – Srdínko, Kučera, Moravec, Hovorka, Klapka, Mareček, Čapka – Kižlin, Janča, Havrda – Vlček, Petrák, Křenek – Vojinovič, Labuzík, Švec.
HC Kometa Brno: Kašpar – Masár, Holemý, Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček, Studený – Žák, Popelka, Konečný, Hubáček, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček, Bartes, Brůžek.

B r n o – Druhý říjnový den patřil osmému kolu ELIOD extraligy mladšího dorostu, v jehož rámci zavítala brněnská družina hokejových borců do hlavního města. Byť se prvních čtyřicet minut vyvíjelo daleko lépe pro domácí celek, Brňané bojovali jako jeden muž. V třetím dějství nasázeli soupeři hned tři branky a zápas dotáhli až do nastaveného času, ve kterém famózní obrat dokonal Jakub Malý!

Zápas začal opravdu hodně vlažně. Úvodní část příliš vzruchu nenabídla, přestože oba gólmany musela zachránit branková konstrukce. Branky začaly padat až ve druhé části. Tu první obstaral Šimon Vlček, který byl faulován v samostatném úniku a nařízené trestné střílení proměnil perfektně provedenou kličkou do forhendu.

Druhou branku pak přidal krátce po uplynutí přesilové hry z dorážky Martin Petrák a v domácích řadách musela převládat spokojenost. Sešívaní totiž po čtyřiceti minutách vedli 2:0 a nic nenasvědčovalo žádnému dramatu.

Poprvé se Kometa rozzářila ve 43. minutě. To se prosadil Daniel Kavický, který z vrcholku kruhu dostal puk pod Němečkovým betonem za brankovou čáru. Klid na hole slávistů však vrátil o chvíli později Lukáš Křenek, jenž ztečoval mimo dosah gólmana Brna nahození od modré čáry.

S Brněnskými mohlo být ještě hůře. Pražané totiž svého soka nepustili dlouhých deset minut z jeho obranného pásma. Velké šance ale neproměnili a v závěru na to krutě doplatili. Jako blesk z čistého nebe jeli hosté čtyři na jediného obránce. Přečíslení ještě nevyužili, jenže záhy dostal Jan Mlčák pas do prostoru mezi kruhy a i s trochou štěstí překonal dezorientovaného Němečka.

Obraz hry se okamžitě úplně změnil. Najednou to byli hráči v modrých dresech, kdo diktoval tempo hry. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Necelých pět minut před koncem řádné hrací doby nachytal Oscar Hubáček gólmana Slavie střelou na bližší tyč a utkání muselo do prodloužení.

V něm Moravané navázali na zlepšený výkon ze závěrečné periody a ani ne po minutě rozhodli o své výhře. Němeček chtěl odražený puk posunout lapačkou ke svému spoluhráči, jenže nalezl jen hokejku Jakuba Malého, který bez potíží zametl kotouč do poloprázdné klece a vybojoval pro svůj celek bod navíc.