.

Mladší dorostenci loupili v Hradci, do Brna si vezou plný počet bodů

Mountfield HK - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 50. Morong (Poppel) – 29. Jedlička (Kučeřík), 57. Hubáček (Kavický, Vašíček). Rozhodčí: Barek – Potůček, Pechánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 32:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Mountfield HK: Vacek – Řehák "C", Junek, Naar. Janoušek, Perička, Myška, Bieniek – Da. Šedivý, Brandejs, Soukup, Nedomlel, J. Kašpar, V. Síla, Müller, Jušta, Záliš, Janda, Morong, Poppel
HC Kometa Brno: Vystavěl – Holemý, Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček, Studený – Žák, Popelka, Konečný, Hubáček, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček

B r n o – Mladší dorostenci se třicátého října vydali na led hradeckého Mountfieldu, aby se utkali o cenné body. První dějství ve FORTUNA Aréně divákům žádnou gólovou akci nepřineslo, jásat se tak začalo až v devětadvacáté minutě, když Brňané rozvlnili síť domácího gólmana Vacka. V závěrečné části domácí dokázali vyrovnat, Kometa ovšem bojovala až do posledních minut a uzmula vedení zpět na svoji stranu.

Střelecké příležitosti byly, brankáři ale zůstali nepřekonáni

Začátek klání příliš nebezpečných šancí nenabídl, obě mužstva se nejprve spíše oťukávala. Vacka v bráně pořádně vystrašila až Žákem tečovaná Mlčákova rána, naštěstí pro Hradec ale prosvištěla jen kolem tyče. Východočeši pak naopak nevyužili dvě své příležitosti. V úniku dvou na jednoho se neprosadili Janda s Janouškem, nepřesnou rozehrávku zase do sítě neprocpal Soukup.

Brněnští nechtěli v aktivitě zůstat pozadu, a tak se Kavického střelu z úhlu snažil mezi tři tyče usměrnit Malý. Chyběly mu k tomu centimetry. Nebezpečný byl i Rašovský, jenž zprava narazil na Vackovu hůl. A šance byly na soutoku Labe a Orlice k vidění i nadále. Popelka se ocitl tváří v tvář domácímu gólmanovi, puk se ale nakonec pouze překulil na horní síťku. Krásnou individuální akci měl na druhé straně Poppel, ani on se ale neprokličkoval ke gólu, a stav po dvaceti minutách tak zůstal nerozhodný.

Kometa potrestala hradecké vyloučení

Z první třetiny si hosté do té druhé přenesli větší část přesilovky, místo vstřelení branky však mohli sami inkasovat. Morongova střela se ale dál než k nohám obránce nedostala. Ten samý hráč byl v akci i o pár minut později, kdy po přejetí poloviny kluziště pálil těsně nad. Jeho rána se ještě od mantinelu odrazila k Vystavělově levé tyči, dorážející Vojtěch Síla ale taktéž úspěch neslavil.

V pořadí čtvrté hradecké provinění proti pravidlům už ale Kometa proměnila v první branku. Vašíček sice svou střelou ještě jen lízl tyč, Maroš Jedlička už byl ale při dorážce Kučeříkovy pumelice od modré úspěšný – 0:1. Na Lvech bylo vidět, že chtějí vyrovnat. V útočném pásmu si vytvořili souvislejší tlak, ani jednu z jejich střel ale Vystavěl nepropustil. Skóre se neměnilo ani poté, co Poppel ke konci třetiny našel zadovkou od zadního mantinelu Vojtěcha Sílu, jenž to na hostujícího brankáře zkoušel hned dvakrát.

Hradec vyrovnal, výhru ale nakonec slavilo Brno

Uběhlo necelých šest minut z poslední dvacetiminutovky a Moravští mohli jít do dvougólového trháku. Popelka jel osamocen vstříc Vackovi, hradecký gólman si ale na puku vyslaným brněnským forvardem smlsl švihnutím lapačky a branku nepřipustil. Bieniek si na druhé straně jakožto obránce udělal útočný výlet, své kličkování ale přesnou střelou nezakončil.

Co se nepovedlo jemu, podařilo se o několik chvil později Matěji Morongovi. Východočeský útočník bezprostředně po buly vypálil z mezikruží a jeho střelu zastavila až brněnská síť – 1:1. Hosté se však se srovnáním nechtěli smířit a tři minuty před sirénou udeřili.

Vacek vyjel z brány, aby zabránil hrozícímu brejku. V hradeckém pásmu ale došlo ke zmatku, který střelou do odkryté východočeské klece využil Oscar Hubáček – 1:2. Tato střela se po uplynutí šedesáti minut také ukázala jako vítězná, a zpod Bílé věže si tak na Moravu odvezla všechny tři body Kometa.

HRK Petr Luštinec: K dnešnímu utkání proti Kometě jsme přistoupili od první minuty nezodpovědně. Brno hrálo po celých šedesát minut lépe, dobře bruslili, napadali nás. My jsme se nedokázali vyrovnat s jejich hrou, špatně jsme napadali, ustupovali jsme a vůbec jsme nehráli to, co jsme od hráčů chtěli, co trénujeme a co nás doposud nás zdobilo. Chyběla nám jednoduchá hra, přechod z obranného pásma do útočného, rychlá rozehrávka. Beci navíc dělali zbytečné kličky, kterých Brno využívalo. V určitých chvílích nás podržel gólman, ale my jsme se potom nedokázali prosadit v útoku, protože jsme nechodili do předbrankového prostoru. Netrefovali jsme bránu, a když už to prošlo na bránu, tak jejich gólman chytal bohužel tak dobře, že jsme ho nedokázali překonat. Musíme všechno zlepšit, přejít k jednoduché hře a vrátit se k tomu, díky čemu jsme vítězili.
KOM Marek Moskal: Na východ Čech jsme rozhodně jeli s pokorou, jelikož je Hradec první v tabulce. Co se týče nás, tak na tom bodově nejsme moc dobře. Na druhou stranu si myslím, že poslední zápasy už nehrajeme špatně. Kluci dnes dodrželi plán, který jsme si před utkáním dali, nechybělo jim nasazení, bojovnost. Při druhé vstřelené brance se k nám trošku přiklonilo štěstíčko, ale celkově si myslím, že jsme viděli vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. My jsme ale samozřejmě získali důležité tři body, za které jsme rádi.