.

Mladší dorostencí smazali dvoubrankové manko, přesto Liberci nakonec podlehli

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 45. Furch, 48. Popelka (Vašíček) – 12. Dospěl (Pray), 15. Jiruš (Adamec), 50. Adamec (Vomáčka, Pray). Rozhodčí: Vrba – Bernard, Mikoviny. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Sedláček T. "A", Mlčák "A", Furch, Sedláček J., Studený – Masař, Popelka, Konečný, Meluzin, Jedlička, Malý, Rašovský, Vašíček "C", Bartes, Brabenec
Bílí Tygři Liberec: Zajíček – Kovář, Adamec, Hampl, Žůrek, Starý, Kollert – Pray, Dospěl "C", Jakubec, Nikolič "A", Liška, Jiruš, Křepelka, Vomáčka "A", Strnad, Virág

B r n o – Veleúspěšná vítězná série mladších dorostenců Komety je u konce. Modrobílí v dramatickém čtvrtečním souboji podlehli Liberci v poměru 2:3, a hořkost porážky tak poznali po šesti zápasech a více než měsíci. Brňanům se přitom povedlo ve třetí třetině smazat dvoubrankové manko z první části. Hosté zpod Ještědu ale dokázali deset minut před třetí sirénou znovu strhnout vedení na svou stranu, a nakonec dokráčet ke třem bodům.

Skóre mohl jako první otevřít Popelka, ale nenašel místo v postoji Zajíčka. Kometa byla jasně aktivnější a o to větší ránou pro ni byl vedoucí gól Liberce. Pray našel na modré čáře Luboše Dospěla a ten se střelou nad vyrážečku nemýlil. O tři minuty později to bylo pro domácí ještě horší. V signalizované výhodě dostal Vojtěch Jiruš pas z rohu hřiště a překonal Vystavěla podruhé. Domácí brankář však svůj tým poté dvakrát skutečně podržel, když vytáhl zákrok proti nebezpečným a tečovaným střelám, nicméně do kabin šli spokojenější hosté.

Dobrou šanci na srovnání skóre měl hned na začátku druhé třetiny domácí Meluzin, ale brankář Zajíček si s jeho bekhendovým zakončením poradil. V přesilové hře mohl navýšil vedení hostujícího týmu Adamec, ale Vystavěl perfektním zákrokem jeho pokus skryl do výstroje. Největší šanci třetiny si připsal krátce po polovině zápasu opět Meluzin, když dostal přihrávku před odkrytou branku, ale minul ji. O další velkou šanci se postaral Adam Popelka, který prchal od modré čáry sám na brankáře hostí, ale jeho klička do bekhendu gólem neskončila. Do šaten se tak šlo za stejného skóre jako po první periodě.

První polovina třetí části patřila domácím. Jedlička ještě svou šanci před bránou neproměnil, ve 45 minutě se ale modrobílí první branky dočkali. Zmatky při střídání hostujícího týmu využil Dominik Furch, jenž si najel před Zajíčka, jehož prostřelil přesnou střelou k tyči. Domácí mohli následně vyrovnat, jenomže Konečný s Malým při přečíslení dva na jednoho libereckého brankáře nepřekonali. To však modrobílé nemuselo mrzet, protože ve 48. minutě dostal přihrávku před gólmana Adam Popelka, jenž hbitou kličkou do bekhendu poslal kotouč mezi Zajíčkovy betony. Rozjeté domácí následně zbrzdilo Brabencovo vyloučení, které hosté potrestali. Při přesilové hře překonal Vystavěla střelou z mezikruží Miroslav Adamec, jenž vrátil Libereckým vedení. Domácí na tuhle branku již zareagovat nedokázali, a tři body si tak odvezli hosté.

KOM Marek Moskal: Rozhodla první třetina, ta se nám nepovedla. Nás dnes bylo trošku méně, nicméně druhou třetinu jsme byli lepší. Nevyužili jsme spoustu přesilovek. Oni zblokovali spoustu střel. Když už jsme srovnali, tak z naší strany přišlo blbé vyloučení a inkasovali jsme.
LIB Milan Plodek: Z naší strany ten zápas nebyl dobrý, dvě třetiny jsme byli horší. Druhou třetinu Kometa bojovala, byla stoprocentně lepší. O přestávce jsme museli v kabině zvýšit hlas. Třetí třetina byla z naší stranu už lepší. Bruslařsky jsme stačili, ale Kometa potrestala dvě naše chyby. Utkání rozhodla přesilová hra. Kometa hrála výborně, zápasy s nimi jsou perfektní, jsou o rychlosti a bruslení. To většina našich hráčů nezvládá.