.

Mladší dorost porazil ve vyrovnaném boji Mladou Boleslav na jejím ledě

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 24. Sedláček (Studený), 45. Popelka. Rozhodčí: Hrubý – Zavřel, L. Svobodová. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2.
BK Mladá Boleslav: Rylich – Novotný, Sýkora, Suk, Holoubek, Dobrkovský, Hes – Zajíček, Schulz, Kubart, Mrkus, Dobša, Dlask, Moucha (C), Chwastek, Závora, Sirotek, Simon
HC Kometa Brno: Kašpar – Holemý, Kučeřík, Sedlaček, Studený – Žák, Popelka, Hubáček, Fajmon, Meluzin, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček (C), Bartek

B r n o – Mladší dorostenci brněnské Komety odcestovali k utkání nadstavbové části ELIOD ELMD do Mladé Boleslavi. Po bezbrankové první třetině se prosadil v prostřední části hostující Sedláček, kterého napodobil v poslední periodě Popelka. Kometa si tak domů odváží tři body za vítězství 2:0.

Už první minuty zápasu nastínily, jakým směrem se celá první dvacetiminutovka bude ubírat. Domácí měli územní převahu a v útočné třetině hráli větší část úvodní třetiny, brněnská obrana ale domácí ofenzivu spolehlivě brzdila a nic velkého Bruslařům nedovolila. Na druhé straně se nad Rylichovou bránou několikrát stahovala mračna, Kometa hrozila zejména z bleskových protiútoků.Ty občas končily nepřesnou finální nahrávkou a několikrát svůj tým podržel Matěj Rylich. Domácí brankář se nevíce zapotil při střele kapitána Komety Vašíčka, jemuž povedenou nahrávkou přes brankoviště připravil palebnou pozici Popelka. Domácí brankář ale díky bleskovému přesunu zasáhl a udržel bezbrankový stav. Zlom do poměrně opatrného průběhu utkání nepřinesly ani dvě přesilové hry domácího týmu, Brno obě oslabení přečkalo poměrně v klidu a ani závěrečné minuty na celkovém obrazu hry první třetiny nezměnily nic, bojovalo se zejména ve středu kluziště, a když Rylich zhruba dvě minuty před koncem vyřešil další závar před vlastní bránou, šlo se do kabin za nezměněného skóre.

Vstup do druhé periody jednoznačně patřil hostům z jihu Moravy, kteří zlepšili pohyb a dlouhé desítky sekund se drželi v útočné třetině. Po rychlé akci vedené z pravé strany se navíc Kometa ujala vedení – ve 24. minutě posunul Studený kotouč na Jana Sedláčka, který zamířil přesně a prostřelil do té doby skvělého Rylicha. V následných minutách byl průběh zápasu hodně kouskován nepřesnostmi, z nichž vycházela i zakázaná uvolnění a ofsajdy. Ve chvíli, kdy se zápas přehoupl do své druhé poloviny, měli velikou šanci i domácí Bruslaři. Radek Kučeřík zastavil unikajícího Zajíčka jen za cenu faulu a sudí nařídil trestné střílení. Exekutorem byl Tomáš Dlask, na koncentrovaného Kašpara ale nevyzrál. Poté si hosté vyzkoušeli hru v početní výhodě, krátce za sebou měli dvě přesilovky. Ani jednu ale přes velký tlak nedokázali využít a po 40 minutách tak vedli nejtěsnějším možným rozdílem.

I závěrečnou část odstartovali lépe hosté a vypracovali si několik šancí. Jednu z nich ve 45. minutě proměnil Adam Popelka a navýšil náskok Komety. I nadále byli hosté z Brna nebezpečnějším týmem, a ač se domácí snažili, seč jim síly stačily, k ohrožování Kašparovy klece docházeli jen velmi zřídka. Závěrečná desetiminutovka už pro vývoj zápasu neznamenala v podstatě nic a vše se drželo zavedených pořádků. Kometa dál hrozila z nebezpečných útočných akcí a domácí se dál tlačili za alespoň čestným zásahem. To se jim ale nepovedlo, a když byl necelé dvě minuty před koncem vyloučen Zajíček, bylo o dělbě bodů definitivně rozhodnuto. Brněnští hokejisté si pohlídali závěr zápasu a došli si pro plný zisk.

MBL
KOM Marek Moskal: Dneska jsme sem jeli bez některých zraněných hráčů a před zápasem jsme si řekli, že to zkusíme ubojovat jednoduchým stylem hokeje. Myslím, že to kluci dneska splnili na výbornou a že si zasloužili výhru. V první třetině, kdy to ještě bylo vyrovnané, jsme přestáli dvě přesilovky. Pak už jsme hráli přesně to, co jsme hrát chtěli, a myslím, že jsme si zasloužili vyhrát.