Mladší dorost pošesté v řadě vítězí, v neděli obrátil duel s Boleslaví

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 28. Kavický (Mlčák), 38. Meluzín (Vašíček, Kučeřík), 46. Popelka (Mlčák, Kavický) – 3. Dobrokovský (Schulz), 14. Zajíček (Bartoň, Simon). Rozhodčí: Antonín – Bernard, Mikoviny. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 35:19. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
HC Kometa Brno: Kašpar – Holemý, Sedláček T., Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček J., Studený – Žák, Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček (C), Bartes
BK Mladá Boleslav: Rylich – Sýkora, Suk, Dobrovský, Filip, Rudolph (C), Hes – Šíma, Zajíček, Schulz, Dobša, Hašlar, Chwastek, Závora, Sirotek, Bartoň, Simon

B r n o – Mladší dorostenci natahují šňůru výher. Před reprezentační přestávkou si připsali po obratu z 0:2 na 3:2 tříbodové vítězství nad Mladou Boleslaví. Nad Bruslaři vyhráli brněnští mladíci v této sezóně už počtvrté z celkových pěti střetnutí, čímž stáhli bodovou ztrátu na první příčku.

Ačkoli byla hra od začátku vyrovnaná, již ve třetí minutě se Mladoboleslavští zásluhou Jakuba Dobrkovského ujali vedení. Po vyhraném vhazování Michael Schulz přihrál Dobrkovskému na modrou, jehož rána prošla až za záda domácího gólmana Kašpara. Následně měli hosté možnost náskok navýšit při přesilové hře, kterou však nevyužili. Ve 14. minutě se k puku po pěkné akci dostal Jakub Zajíček, který střelou ke vzdálenější tyči překonal brankáře a zvýšil již na 2:0. To ale bylo od Mladé Boleslavi vše nejen pro první třetinu.

Změna stran více prospěla domácím, kteří ve 28. minutě snížili na 1:2, když Mlčákovu ránu od modré tečoval Daniel Kavický. Chvíli po vstřelení kontaktního gólu ale šlo pro domácí do tuhého. Nejprve byl vyloučen Rašovský, minutu a půl po něm Kučeřík, což znamenalo půlminutovou dvojnásobnou přesilovku pro hosty. V ní se do slibné šance dostal Schulz, jenže netrefil bránu. Necelé tři minuty před koncem druhé třetiny se do samostatného úniku dostal útočník domácích Erik Meluzín, který přesnou střelou zápěstím vyrovnal na 2:2. Do podobné situace se na druhé straně dostal David Dobša, který ovšem minul branku a do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu.

Třetí třetina byla zcela v režii domácích. Ti se ve 46. minutě poprvé v zápase ujali vedení, když se po vyhraném buly dostal kotouč k Adamu Popelkovi, který překonal Rylicha svižnou střelou mezi betony. Boleslav svoji šanci na vyrovnání v 53. minutě neproměnila, naopak se 4 minuty před koncem nechal vyloučit Zajíček. Kometa ovšem možnost zvýšit náskok nevyužila, ačkoli soupeře držela do konce utkání pod tlakem. Brňané tak mohli slavit již šestou výhru v řadě.

KOM Marek Moskal: Prvních deset minut jsme byli v mírném útlumu a mysleli jsme si, že to půjde asi samo. Byl to pro nás čtvrtý zápas během sedmi dnů, možná naskočila už i nějaká únava. Po buly u nás v pásmu jsme dostali gól, i když jsme na takovou situaci hráče upozorňovali. Výhru jsme si ale díky obratu i bojovnosti zasloužili. Od druhé třetiny jsme byli lepší.
MBL Tomáš Černík: Jeli jsme do Brna oslabení o některé hráče.Kometa byla od začátku lepší. Vlastně ze dvou šancí se nám podařilo dát dva góly. Možná, kdybychom udrželi vedení déle, měli bychom větší šance vyhrát. Potom jsme ale byli prakticky bez střely a nedokázali jsme se prosadit.

Zobrazit kompletní fotogalerii