Vyrovnaný boj rozsekl v závěru Studený a Kometa v souboji o čelo porazila Liberec

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 66. Sedláček J. (Hubáček, Rašovský), 17. Jedlička (Kučeřík, Meluzín), 58. Studený (Meluzín, Konečný) – 28. Adamec (Rychlovský), 35. Žůrek. Rozhodčí: Děděk – Vašíček, Čelechovský. Vyloučení: 3:4, navíc Popelka (KOM) 5+ OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC Kometa Brno: Kašpar – Holemý, Sedláček T. "A", Kučeřík "A", Mlčák, Furch, Sedláček J., Studený – Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček "C", Bartes
Bílí Tygři Liberec: Zajíček – Kovář, Adamec, Hampl, Žůrek, Moc, Starý – Pray, Rychlovský "C", Dospěl "A", Janse, Nikolič "A", Liška, Drábek, Cikhart, Jiruš, Vomáčka, Strnad, Virág

B r n o – V rámci ELIOD Extraligy mladšího dorostu se v nadstavbové části potkali dva týmy z čela celé soutěže, Kometa a Liberec. První třetinu vyhrál domácí celek, ve druhé periodě se hostujícímu týmu podařilo srovnat a celý duel rozhodl necelé tři minuty před koncem obránce Adam Studený.

Utkání začalo ve velkém stylu, již po pěti minutách šlo Brno do vedení. V situaci dvou na jednoho se kotouč odrazil k Oskaru Hubáčkovi, jenž našel z druhé vlny Jana Sedláčka, který vymetl šibenici hostující klece. Brňané i dále pokračovali ve svém tlaku, ale nedokázali překonat Zajíčka. V přesilové hře v patnácté minutě dostali kotouč branky, ale protože byla dosažena vysokou holí, tak nemohl být gól uznán. Zvýšení se dočkali fanoušci domácích tři minuty před koncem první části. Meluzín nabil Radku Kučeříkovi, jenž vypálil od modré čáry, do jeho rány nastavil hůl Maroš Jedlička, který usměrnil touš do branky. V závěru trefil Luboš Dospěl tyčku a do kabin se šlo za stavu 2:0.

Momentka z první třetiny, na snímku Dominick Vašíček. Foto: Tomáš Paulík

I do druhé periody vstoupil tým domácích aktivněji, ale jejich aktivitu uťal Adam Popelka, jenž se nechal zbytečně vyloučit na pět minut a do konce utkání. Nabídnutou dlouhou přesilovkou dlouho hosté mrhali, ale 109 sekund před jejím skončením propálil Kašpara, po křížném pasu napříč třetinou, Miloslav Adamec a hosté byli rázem na koni. Jejich tlak mohl utnout Meluzín, který při brejku pálil golfákem mezi betony, ale Zajíček tuto situaci zvládl. Do konce třetiny se hostujícímu týmu podařilo srovnat. Nedorozumění v domácí obraně využil Jakub Žůrek, jenž se zmocnil odraženého kotouče a chirurgicky přesnou ranou mezi betony srovnal. V závěru třetiny se libereckým povedlo rozebrat domácí obranu, ale zakončující Liška v těžké pozici neusměrnil dobře kotouč a do šaten šly oba celky za stavu 2:2.

Druhá třetina byla plná soubojů a tvrdých střetů. Foto: Tomáš Paulík

Poslední část byla ve znamení kvalitního a pohledného hokeje, hrálo se střídavě na obě strany. Po inkasované brance volala zejména šance Jana Mlčáka, ale jeho pokus skončil na pravém betonu brankáře Zajíčka. Na druhé straně se do šance protlačil Liška, ale jeho ránu vyrazil Kašpar do rohu kluziště. Rozhodnout mohl při přečíslení necelé tři minuty před koncem třetiny Meluzín, ale místo střely volil přihrávku na Kavického a Kašpar svým zákrokem přerušil hru. Po vhazování nabil právě Meluzín Adamu Studenému, jenž svou ostrou ranou rozvlnil síť za zády Zajíčka. Liberečtí se v samém závěru odhodlali ke hře bez brankáře, ve které jim ujel Oskar Hubáček, ale odkrytou branku netrefil. Kašpar ustrážil svou klec a tři body si doma ponechala brněnská Kometa.

Brejk Kavického (na snímku) brankář Zajíček zastavil, na střelu Studeného již o pár okamžiků později nestačil. Foto: Tomáš Paulík

KOM Marek Moskal: Důležitý zápas pro nás i pro Liberec. Musím poděkovat hráčům za předvedený výkon, nechali na ledě všechno. Měli jsme v týdnu tři těžké zápasy, takže to bylo na fyzičce znát. Všichni kluci šli za vítězstvím. Makali od gólmana po posledního útočníka. Myslím si, že body zůstaly doma zaslouženě. Zápas to byl dnes výborný, musím souhlasit s trenérem hostí, byla to reklama na mládežnický hokej.
LIB Milan Plodek: Opět to byl parádní zápas, reklama na mládežnický hokej. S Kometou jsou takové zápasy vždy, těším se na takové zápasy jako byl ten dnešní. Kometa byla šťastnější, ale musím kluky pochválit, makali, stálo to strašně sil a hrálo se o hodně. Ještě máme pár zápasů, takže se může stát cokoliv, buď postoupíme my, nebo Kometa.

Zobrazit kompletní fotogalerii