Mladší dorost smetl Tábor a stále bojuje o play-off

Mladší dorost smetl Tábor a stále bojuje o play-off

HC Kometa Brno - HC Tábor

Branky a nahrávky: 8. Jedlička (Bartes), 9. Meluzin (Konečný, Rašovský), 12. Meluzin, 22. Kavický (Kučeřík, Holemý), 32. Holemý (Konečný, Kučeřík), 35. Sedláček (Konečný), 36. Jedlička (Bartes, Holemý), 45. Rašovský (Žák), 54. Hubáček (Sedláček, Vašíček) – 27. Čížek (Chocholoušek), 51. Petřík (Pánek, Šedivý). Rozhodčí: Honza - Mikoviny, Sofka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 43:13. . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1, 8:2, 9:2.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Holemý, Sedláček, Kučeřík, Furch, Sedláček, Studený – Žák, Konečný, Hubáček, Meluzin, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček, Bartes, Brabenec
HC Tábor: Vácha (36.Bartoň) – Pavlát, čížek, Pánek, Šedivý, Hubata, Křepelka – Komma, Ledecký, Slabý, Máca, Lang, Chocholoušek, Berka, Petřík

B r n o – Ve čtvrtek večer hostili mladší dorostenci soupeře z Tábora. Do zápasu vstupovali v roli jasného favorita a tu se jim také podařilo potvrdit. Už v první třetině vstřelili tři branky a ve zbytku zápasu si vedení udrželi. Po výhře 9:2 si tak připisují důležité body do tabulky a upevnili si vedoucí v pozici v tabulce.

Komentář k zápasu

Kometa vlétla do utkání po hlavě a od začátku diktovala tempo hry. To se na skóre podepsalo hned v osmé minutě, kdy se krásnou kombinací dva na jednoho prosadilo duo Bartes, Jedlička a Maroš jedlička pohodlně zakončil do prázdné branky. Už o třiačtyřicet vteřin později bylo na brněnské střídačce znovu veselo. Ve zmatku před Bartoňem se nejrychleji zorientoval Erik Meluzin, ujal se puku a poslal Brno do dvoubrankového vedení. Ten samý hráč si připsal další branku ještě ve dvanácté minutě a modrobílá družina vedla už 3:0. Hostům z Tábora se nedařilo procházet přes pozornou brněnskou obranu a Kometa si tak v pohodě pohlídala vítězství v první dvacetiminutovce.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu, jako ta první. Kometa měla více ze hry a přidával do sítě Tábora jeden gól za druhým. Nejprve se dvě minuty po přestávce prosadil střelou z velké dálky Daniel Kavický, na jeho zásah dokázali hosté odpovědět gólem Adama Čížka. To bylo ovšem z jejich strany vše. Po zbytek třetiny se spíše bránili a když se ke dvojici Jan Holemý, Jan Sedláček přidal ještě Maroš Jedlička, přepustil Vácha prostor mezi třemi tyčemi Bartoňovi.

V závěrečné části si Kometa už pouze hlídala nabytý náskok. Oslabený tým Tábora neměl mnoho příležitostí s výsledkem něco udělat. V pětačtyřicáté minutě se navíc prosadil Václav Rašovský, který si vybruslil zpoza brány a přesně zavěsil. Kohoutům se sice podařilo díky Milanu Petříkovi dostat puk podruhé za Vystavěla. Na jejich trefu ale brzy odpověděl Oskar Hubáček, když střelou z mezikruží vymetl pavučiny z pravého horního rohu Bartoňovy branky. Konečný výsledek 9:2 tak přiřkl všechny body brněnskému celku, který si tak upevnil pozici na čele tabulky.

Ohlasy trenérů

KOM Marek Moskal: Dnes pro nás bylo důležité získat body, protože to byl poslední domácí zápas v této části. Jsme rádi za vítězství. Už v první třetině jsme odskočili soupeři, pak jsme zápas kontrolovali. Soupeř se snažil, ale měli hodně zraněných hráčů. Nyní jsou pro nás klíčové další tři zápasy, které hrajeme venku, hlavně v neděli se Slavií. Rádi bychom sezónu dotáhli do zdárného konce.
TAB René Skalický: Blahopřeji Brnu k vítězství, mají výborný tým a zasloužili by si jít do play-off. Snažili jsme se jim to trochu znepříjemnit, ale herní kvalita Brna je úplně jinde. My máme hodně zraněných, takže dnes hrálo mnoho hráčů z B týmu, tudíž jsme na Brno neměli. Kometa nás dnes přejela a zbývá jí jenom pogratulovat, protože ten rozdíl byl neskutečný.
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál