.

Mladší dorost porazil Pardubice a postupuje do play-off

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 34. Antoníček (Rouha), 37. Jelínek (Antoníček, Matěcha), 56. Tobiáš (Kaštánek) – 7. Meluzín (Studený), 22. Popelka (Studený), 33. Malý (Jedlička), 40. Vašíček (Popelka, Sedláček). Rozhodčí: Homola – Křivohlavý, Žídek. Vyloučení: 3 (Jelínek OT):5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.
HC Dynamo Pardubice: Klas – Kaštánek, Matěcha, Nedelka, Školoudík, Odehnal, Jelínek, Secký – Hebek, Šír, Zeman – Antoníček, Koffer, Prýl – Rouha, Rohlík, Lichtag – Tobiáš.
HC Kometa Brno: Vystavěl – Holemý, Sedláček, Kučeřík, Studený – Masař, Konečný, Popelka – Hubáček, Fajmon, Meluzín – Jedlička, Malý, Vašíček – Bartes, Brabenec.

B r n o – Mladší dorost odehrál v neděli 5.3.2017 venkovní utkání s Dynamem Pardubice. Hrálo se o jediné postupové místo do play-off ze skupiny D a mladíci z Komety k postupu potřebovali tříbodovou výhru, což se jim nakonec povedlo. Ve čtvrtfinále narazí na Zlín.

V první třetině měla navrch Kometa. Hostům se podařilo v sedmé minutě otevřít skóre utkání, když gólmana Pardubic prostřelil přesnou střelou Erik Meluzín. Ačkoliv se oba týmy snažily, tak do konce třetiny již branka nepadla a stav se změnil až ve druhé periodě. Hned z kraje druhé části utkání byl právě Erik Meluzín vyloučen za vysokou hůl, ale Brňané hráli oslabení ofenzivně a to se jim vyplatilo. Adam Studený poslal přesný pas na jmenovce Adama Popelku, jenž překonal Klase v brance Pardubic. To ovšem nebylo ze strany Komety v téhle třetině vše, jelikož zhruba v polovině zápasu navýšili hosté svůj náskok o tři góly. Postaral se o to Jakub Malý, když skóroval po přihrávce Maroše Jedličky.

Pardubice se ovšem zmátořily a za další minutu hry na tento gól odpověděly. Petr Antoníček jako první Východočech v tomto duelu překonal do této chvíle bezchybného Vystavěla. O další tři minuty později domácí vstřelili kontaktní branku, když svoji přesnou trefu předvedl Tomáš Jelínek. Minutu před koncem však Kometa dostala možnost přesilovky pět na čtyři a tuto šanci mladší dorost využil na výbornou. Dominick Vašíček vrátil svému týmu pouhých šest sekund před koncem třetiny dvoubrankový náskok.

V závěrečné části utkání ještě jednou pohrozilo domácí Dynamo, když se necelých pět minut před koncem duelu prosadil po přihrávce Kaštánka Ondřej Tobiáš. Kometa ještě musela v posledních minutách bránit oslabení pět na čtyři, ale tým předvedl skvělou obranou hru a svůj náskok uhájil. Mladší dorost Komety má jistotu play-off, soupeře se dozví v pondělí.