Mladší dorostenci v nájezdech porazili Jihlavu, o postup do finále se Kometa utká na Vysočině

HC Kometa Brno - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 28. Popelka (Malý, Hubáček), 34. Kavický (Kučeřík), 41. Mlčák (Sedláček T., Vašíček), 54. Mlčák (Holemý, Konečný), rozh. náj. Vašíček – 31. Brož (Chlubna, Menšík), 42. Pigl (Křišta), 50. Brož (Rašín, Svoboda), 51. Chlubna (Najman). Rozhodčí: Slavka – Maťašovský, Čelechovský. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 153. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4, 5:4.
HC Kometa Brno: Kašpar – Holemý, Sedláček T., Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček J., Studený – Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzín, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček, Bartes, Brabenec
HC Dukla Jihlava: Chaloupek – Piskač, Winkler, Smolko, Křišta, Brož P., Barák, Rašín – Brož V., Zadražil, Menšík, Chlubna, Krajíček, Najman, Juda, Pigl, Čermák, Mihulka, Svoboda

B r n o – Ve středu mladší dorost těsně padl v Jihlavě 1:2 a doma musel odvracet konec sezóny. Svěřenci Marka Moskala ve Sportcentru Lužánky sehráli dlouhou bitvu jdoucí až do nájezdů. Jedinými dvěma úspěšnými exekutory se stal Vašíček a Kavický. O postup do semifinále se Kometa utká v neděli na jihlavském ledě.

První perioda přinesla rychlý a svižný hokej. Šance byly na obou stranách. Jako první zaútočil Malý, jeho rána však neměla gólové parametry a Chaloupek si připsal pohodlný první zákrok. Po této akci Kometa do zápasu vlétla a tvořila si jednu šanci za druhou, jenže žádná extra šance nevznikla. Dukla se do útoku dostala až v páté minutě hry. Nejdříve Piskač vyzkoušel Kašpara, který si připsal první zákrok. Za nedlouho obrana nepustila Chlubnu skórovat. Právě Chlubna byl nejnebezpečnějším hráčem Dukly v první třetině, ale nedokázal vyzrát z několika pokusů na Kašpara. Ve čtrnácté minutě se Jedlička řítil po pravé straně a jeho bekhendový pokus jen těsně minul bránu. Největší šanci v první třetině měl Tomáš Pigl, který po faulu Studeného měl možnost jet trestné střílení, ale jeho forhendový blafák nenašel u Kašpara pochopení. A tak se šlo do šaten za bez gólového stavu.

Druhá třetina začala ve velkém tempu. Již v dvacáté druhé minutě ujel všem obráncům Jakub Malý, jenže forhendovým blafákem Chaloupku nepřekonal. O dvě minuty později mělo na druhé straně šanci Tomáš Pigl, který na dvakrát z blízky nedokázal překonat Kašpara. Po této akci přišla gólová smršť. Dvacátá osmá minuta a přesná střela zápěstím Adama Popelky, která otevřela skóre zápasu. Hosté se nespokojili s tímto stavem a o tři minuty později vyrovnal Petr Brož, když dorážel puk do prázdné brány. Po třech minutách přišla na řadu opět domácí radost. Radek Kučeřík nahodil před bránu a tuto ránu dokázal tečovat Daniel Kavický. Tento gól znovu Brno nastartoval, ale do konce druhé periody už se skóre neměnilo.

Třetí část hry se nesla ve stejném duchu. Už po pětatřiceti vteřinách domácí odskočili po střele Jana Mlčáka na 3:1. Jenže ani minutu tento stav nevydržel. Jihlava zrychlila svou hru. Nejlépe to demonstroval Tomáš Pigla, který udělal pár rychlých kroků do pásma a dělovkou prostřelil Kašpara. Tento kontaktní gól mírně uklidnil hru, kterou rozčísl Oscar Hubáček svým únikem, bohužel pro Brno Chaloupka předvedl bravurní zákrok. Poté přišla padesátá minuta hry a vyrovnání Petra Brože na 3:3. O padesát sedm sekund již Jihlava vedla po dobré kombinaci, kterou zakončil Tomáš Chlubna. Hosté mohli přidat i pátou branku, ale přečíslení dva na jednoho brankou neskončilo. Na domácích byla vidět obrovská snaha vyrovnat utkání, což se nakonec povedlo. Padesátá čtvrtá minuta a tvrdá rána z modré čáry od Jana Mlčáka. Po nerozhodném stavu přišlo ke slovu prodloužení.

V prodloužení jsem mohli vidět velice zodpovědný obranný výkon. Díky této hře jsme registrovali jen dvě velké šance, obě na straně Dukly. Nejdříve Pigl a následně Najman ztroskotali na výborném Kašparovi. Protože ani deset minut navíc nerozhodlo o vítězi přišla na řadu loterie. Tu lépe zvládli domácí. Za vítězný nájezd byl označen hned ten první. Dominick Vašíček volil přímé zakončení střelou nad lapačku a vrátil sérii do Jihlavy.

KOM Marek Moskal: Bojovný zápas. Dnes jsme hráli na užším hřišti, takže jsme čekali bojovný hokej. Mrzí nás obdržený gól za stavu 3:2. Který potom vedl k otočení zápasu, naštěstí jsme zvládli vyrovnat. Prodloužení bylo vyrovnané a nájezdy jsou vždy ošemetné. Výborně nám zachytal gólman.
JIH Petr Svoboda: Dnes nás Kometa hodně zatlačila. Za stavu tři jedna jsme vstali z mrtvých, bohužel rozhodla chyba u vyrovnání, které možná předcházel ofsajd, avšak na to se nechci vymlouvat. V prodloužení jsme měli víc šancí. Nájezdy jsou loterie, která nám dnes nevyšla.