.

Junioři nasázeli Indiánům šest gólů, finalistu určí pátý zápas v neděli v Plzni

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

Branky a nahrávky: 11. Čejka (Kratochvíl, Král), 28. Furch (Novák M., Dvořák), 31. Gajarský (Král), 38. Mlynář (Šnajnar, Novák M.), 44. Hasoň (Zábranský, Čejka), 57. Ferda (Dvořák) – 37. Kantner (Vavřička, Vracovský). Rozhodčí: Čech, Dědek – Blaha, Bryška. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 285. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1. Stav série: 2:2.
HC Kometa Brno: Dostál – Sedláček, Furch, Král, Zábranský, Šnajnar, Mikyska, Kabelka – Novák M., Havlát, Dvořák, Hasoň, Gajarský, Čejka, Horký, Mlynář, Havránek, Kratochvíl (C), Ferda
HC Škoda Plzeň: Krasanovský (44. Zeman) - Kačena, Váchal, Kaňák, Sysel, Čechura, Novák A., Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský, Hanzlík, Vavřička, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Roubal, Rubner

B r n o – Pátek znamenal pro brněnskou juniorku jediné - vyhrát doma nad Plzní, srovnat tak sérii na 2:2 a vynutit si pátý zápas. To se Brňanům povedlo. Do zápasu vstoupili podobně dobře jako ve čtvrtek. Na rozdíl od třetího semifinále si ale svůj náskok pohlídali a konečným výsledkem 6:1 ukořistili druhý bod v sérii. Kdo se ve finále utká o titul s Třincem rozhodne nedělní utkání v Plzni.

Domácí Kometa na svého soupeře nastoupila razantně. Plzeň nedostávala mnoho prostoru na puku a už vůbec ne v pásmu Brna. Postupně dostali možnost otevřít skóre domácí Novák a Gajarský, v obou případech ale Krasanovský úspěšnější. Hosté ustáli i první vyloučení. Radost domácích vypukla krátce po začátku jedenácté minuty hry, když Jakub Čejka na pravé straně uklidil vyražený puk do sítě Plzně - 1:0. Brno bylo i nadále aktivní a tlačilo se do zakončení. Hosté si zahráli dvě přesilovky, ale ani při jedné z početních převah si nevytvořili souvislý tlak. Naopak domácí se několikrát mohli dostat do brejku, většinou ale špatná přihrávka je o šanci připravila. V závěru při oslabení mohl jít do šance Havránek, ten byl ale faulovaný a poměr sil se před první sirénou vyrovnal.

Jakub Čejka clonící gólmanovi ve výhledu. Foto: Anděla Trötzmüllerová.

Na začátek druhé části si šanci připravil Havránek a Gajarský, Krasanovský ale udržel jednobrankové manko. Vyrovnat mohli hosté, Kantner se ale dostal jen ke střele do boční sítě. Hosté málem vyrovnali, při úniku ale nedokázal Kokoška procpat puk mezi betony Dostála. Vzápětí ale Plzeň inkasovala. Michal Furch dostal nabito na modrou a vyslal svoji střelu až do sítě - 2:0. Hostující Kantner se záhy dostal do šance, jenže trefil jen hruď Dostála. A tak mohla řádit zase Kometa. Ránu Krále od modré vyrazil brankář nad sebe, po neúspěšné dorážce Horkého vypálil Adam Gajarský a potřetí rozjásal brněnské publikum - 3:0. Po polovině utkání jel trestné střílení Mlynář, na Krasanovského si ale nepřišel. Plzeň dokázala čtyři minuty před druhou sirénou snížit. Matyáš Kantner dostal nabito mezi kruhy a nikým nehlídán skóroval - 3:1. O minutu a půl později se prosadil Tomáš Mlynář při ponechané výhodě. Obkroužil branku a bekhendem zasunul puk do sítě - 4:1.

Adam Gajarský při souboji o puk. Foto: Anděla Trötzmüllerová.

V úvodu třetí části hosté dohrávali přesilovku, při níž Dostál zlikvidoval několik pokusů. Po třech minutách opět udeřili domácí. Jan Hasoň se protáhl po pravě straně a vypálil. Krasanovský puk vyrazil jen za sebe do sítě - 5:1. To byl pro hostujícího gólmana poslední kontakt s pukem, do brány nastoupil Adam Zeman. I ten ale inkasoval, z nenápadného vyjetí od mantinelu mezi kruhy se svižnou střelou prosadil Radim Ferda - 6:1. Kometa si svůj náskok svědomitě pohlídala a Plzni nedala ani náznak šance zdramatizovat souboj. Po výhře 6:1 je tak série vyrovnaná na 2:2 a rozhodne nedělní utkání v Plzni.

KOM Jan Konečný: K utkání jsme přistoupili jako tým. Začali jsme od prvního střídání. Bruslili jsme, hráli jsme agresivně do brány a připravovali jsme si dobré střelecké pozice, které jsme proměnili. Nezapomínali jsme taky na hru dozadu. Myslím si, že vítězství jsme si zasloužili a teď musíme přejít na soupeřův led a vyhrát.
PLZ David Bruk: Utkání bylo přesně naopak, než předešlý den. Tentokrát nám tolik nešly nohy a nebyli jsme dostatečně důrazní. Brno mělo více síly a proměňovalo šance, takže zaslouženě vyhrálo. Uvidíme, jak to dopadne v neděli.

Zobrazit kompletní fotogalerii