.

Mladší dorost poprvé padl, doma nestačil na Letňany

HC Kometa Brno - HC Letci Letňany

Branky a nahrávky: 19. Václavík (Krutil, Hlaváč), 23. Skorčík (Tůma, Zrcek), 49. Černý, 58. Hlaváč (Václavík). Rozhodčí: Cik – Kříž, Zapletal. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:4.
HC Kometa Brno: Vystavěl (Nešťák) – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý, Rašovský, Harmin, Masař
HC Letci Letňany: Cihoň O. (Malant) – Cihoň J., Krutil, Novotný, Stránský, Němec, Skorčík, Bucek, Klatt – Rajilič, Stupka, Straka, Pětník, Zrcek, Hebek, Hlaváč, Škarda, Dobrov, Černý, Václavík, Tůma

B r n o – Ačkoli tomu výsledek neodpovídá, jednalo se o velmi vyrovnané utkání, které rozhodovaly pouze drobnosti. Mezi ně patří skvěle chytající brankář soupeře, téměř neproniknutelná obrana, častá vyloučení a samozřejmě trochu toho štěstí. Všechny tyto aspekty dnes bohužel hovořily proti svěřencům Pavla Pazourka.

V první třetině jsme mohli vidět velice vyrovnaný hokej. Oba týmy dobře bránily, přechod do útočného pásma byl těžký a usazení se v něm ještě těžší. V 5. minutě přišla první ze tří přesilových her pro Letce, ani v jedné z nich se ovšem nedokázali prosadit. V 8. minutě mohli Brněnští otevřít skóre zápasu, když se do přečíslení 3 na 2 dostali Petr Žák, Sebastian Bartes a Jakub Kalčík. Tuhle šanci ale zlikvidoval brankář hostí Oldřich Cihoň. Během jednoho z dalších oslabení se domácí opět dostali do dobré příležitosti, když pouze proti jednomu bránícímu hráči jeli Brabenec s Malým. Brabencova přihrávka před odkrytou bránu ovšem nebyla přesná a stav i nadále zůstal bezgólový. To se ovšem změnilo 1 minutu a 4 sekundy před koncem první části, když se v brankovišti nejlépe zorientoval a vstřelil tak již svůj šestý gól v sezoně Tomáš Václavík. Do šaten tak odcházeli spokojenější hosté.

Hned po 10 vteřinách druhé periody mohlo být vyrovnáno, akci Malého s Brabencem ale opět zastavil Cihoň. V čase 23:00 už byl náskok Letňan dvougólový. Ukázkovou přesilovkovou akci zakončoval střelou do šibenice Jan Skorčík. Ve 33. minutě mohl být rozdíl již třígólový, když se obrovské chyby dopustil brněnský brankář Vystavěl. Jeho rozehrávka skončila přesně na holi soupeře, který naštěstí trefil pouze tyč prázdné brány. Ve 39. minutě se po srážce s Lukášem Hebkem brněnský Dominik Furch těžce zvedal z ledu, za potlesku diváků se mu to však povedlo. Rozhodčí zákrok vyhodnotili jako faul kolenem za 5+DKU a Hebek mohl jít předčasně do sprch. Naštěstí pro brněnský celek ještě Furch do zápasu nastoupil. V závěru druhé třetiny se dopustil nedovoleného bránění brněnský Kalčík a tak se druhá část končila a ta třetí začínala ve stejném počtu hokejistů.

Kometa ve třetí periodě dohrávala pětiminutovou přesilovku z předchozí třetiny. V ní se k šanci dostal Jakub Kos, který dorážel pokus Jana Holemého. Ani tato příležitost ale neskončila gólem do sítě Letců. Ve 49. minutě zvýšil pěknou individuální akcí již na 3:0 Mikuláš Černý. V 57. minutě mohl snížit Petr Žák, který se dostal do samostatného úniku. Jeho pokus ale prosvištěl těsně nad Cihoňovou klecí. Naopak Letci ještě navýšili svůj náskok, když se po přihrávce Václavíka trefil Jan Hlaváč. Kometa se sice ještě pokusila s výsledkem něco udělat, narážela ale na dobrou obranu a velmi dobře chytajícího Cihoně.

Letci z Letňan se tak mohou radovat ze své první výhry v sezoně, po které se v tabulce posunuly na pátou pozici. Brněnská Kometa naopak poprvé prohrála a spadla až na sedmou příčku.

KOM Pavel Pazourek: Doplatili jsme na nízkou produktivitu. Proti nám stála dobrá obrana, kterou jsem nedokázali překonat. Měli jsme šance, které jsme neproměnili, naopak soupeř využil každé naší chyby, což rozhodlo zápas.
LET Tomáš Blažek: Bylo to vyrovnané utkání. Výsledek 4:0 se sice zdá jednoznačný, ale tak to vůbec nebylo. Brno mělo dostatek šancí, my jsme dobře bránili a hodně toho pochytal náš gólman. Celkově jsme byli produktivnější, což rozhodlo.