Mladší dorost Komety na ledě Mladé Boleslavi nebodoval

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 13. Simon, 19. Zajíček, 22. Něměček, 31. Kulvejt (Závora), 39. Hašlar (Kapal), 43. Haas, 59. Haas (Hašlar). Rozhodčí: Beránek – Bosák, Grundler. Vyloučení: 9 (navíc Moc 10 minut OT):7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 51.
BK Mladá Boleslav: Krinwald – Němeček, Kredba, Přenosil, Rajgl, Kulvejt, Pokorný – Závora, Zajíček, Bartoň, Kredl, Hašlar, Dlask, Kapal, Haas, Moc, Simon
HC Kometa Brno: Vystavěl (Nešťák od 40. minuty) – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Rašovský, Harmim, Mašař

B r n o – Mladší dorost Komety odehrál v sobotu utkání v Mladé Boleslavi. Bruslařský klub byl na domácím ledě přesvědčivější a Brňané nedokázali vstřelit ani jeden gól. I přes vytrvalost a snahu mužstva porazila Mladá Boleslav Brno 7:0.

Utkání začalo opatrně. Mužstva se oťukávala a nechtěla se dopustit žádné větší chyby v obraně. První branka padla ve třinácté minutě, když Holcmanovu střelu zblokoval Michal Simon, jenž ujel sám na gólmana a nekompromisně jej prostřelil. To ovšem nebylo ze strany domácích v první třetině vše. Jakub zajíček se dostal k odraženému puku, který prošel přes brněnskou obranu a překonal brankáře Komety přízemním zakončením. Do konce první dvacetiminutovky už žádná další branka nepadla a bruslařský klub šel do kabin s dvougólovým náskokem.

Do druhé třetiny vstoupila Mladá Boleslav rychleji než do první. Hned ve druhé minutě byla velká skrumáž v brněnském brankovišti. V nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval Michal Němeček a dorazil puk za ležícího Vystavěla. Do konce třetiny dokázali domácí vstřelit ještě dvě branky. Nejprve se trefil Lukáš Kapal a minutu a půl před koncem periody skóroval Jan Hašlar a druhou dvacetiminutovku končili s pětibrankovým náskokem.

Kometa na třetí třetinu vystřídala brankáře a za Vystavěla nastoupil Nešťák. Mladá Boleslav však brzy po začátku závěrečné části utkání znovu skórovala. Oskar Haas vystřelil z pravého kruhu do horního rohu branky a Nešťák na tuto střelu nestihl zareagovat. Kometa se snažila útočit a rozhodit soupeře, takže se hra hodně přitvrdila a bylo hodně vyloučených na obou stranách. Bohužel to nestačilo a domácí ještě necelé dvě minuty před koncem duelu vstřelili sedmou branku, když Jan Hašlar našel před gólmanem Oskara Haase. Ten pohotově prostřelil brněnského gólmana. Mladší dorost Komety nedokázal vstřelit ani branku a všechny tři body tak zůstávají v Mladé Boleslavi.