Junioři Komety zvítězili venku i potřetí, s Mladou Boleslaví otočili v závěru

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 15. Jindra (Kerda, Křížek), 43. Uřídil, 46. Pawliczek (Chujac) – 12. Frydrych (Süss, Matula), 17. Novák (Gajarský), 52. Süss, 57. Trnka (Kučera). Rozhodčí: Beránek – Krátký, Kotlík. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 46:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.
BK Mladá Boleslav: Krofta – Linhart, Uřídil, Chujac, Klikorka, Šanko, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Dvořák, Straka, Tóth, Kalaš, Krejčík (C), Flynn, Křížek, Jindra, Pawliczek, Grim
HC Kometa Brno: Šindelka – Trnka, Slabý, Jurnečka, Furch, Kučera, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Süss, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka (C), Matula, Ferda, Frydrych, Krejčí, Plášek

M l a d á B o l e s l a v – Čtvrté vítězství v pěti odehraných zápasech slaví brněnští junioři. Tentokrát modrobílí triumfovali na ledě Mladé Boleslavi v poměru 4:3. Svěřenci trenéra Jana Zachrly ještě osm minut před koncem normální hrací doby prohrávali, poté ale trefou v oslabení srovnali a tři a půl minuty před koncem vystřelil Kometě v přesilovce tříbodový zisk Aleš Trnka. Modrobílí tak zvítězili i třetí venkovní utkání sezony.

Vstup do zápasu lépe vyšel hostům. Na začátku dvanácté minuty proměnil brejk v otevírací branku po přihrávce Süsse Lukáš Frydrych. Domácí zareagovali v patnácté minutě přesným zásahem Jindry. Do kabin po úvodní dvacetiminutovce odjížděli spokojenější brněnští hokejisté. Kometu vrátil do vedení v 17. minutě Matěj Novák.

Ve druhé části se ani jeden z celků neprosadil, dít se začaly věci až ve třetí třetině. Domácí otočili utkání na svou stranu dvěma slepenými brankami na úvod dvacetiminutovky. Ve 43. minutě srovnal František Uřídil, o tři minuty později otočil na 3:2 Dominik Pawliczek. Poslední slovo měli v zápase plném zvratů modrobílí. V 52. minutě se ve vlastním oslabení prosadil Jan Süss. Tři a půl minuty před koncem normální hrací doby dostali hosté možnost početní převahy, při níž zasadili Mladé Boleslavi rozhodující zásah. Na konci 57. minuty napřáhl Aleš Trnka, a svou střelou překonal brankáře Mladé Boleslavi Krofta a rozhodl o zisku třech bodů pro Kometu.