.

Juniorka udržela vedení na Kladně a domů veze tři body

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 1. Müller, 32. Schildhabel (Husarik), 43. Husarik (Bláha, Svoboda) – 5. Novák (Hasoň, Matula), 10. Krejčí, 35. Novák (Ferda), 47. Střondala (Jeřábek, Slabý). Rozhodčí: . Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 100. Střely na branku: 41:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Rytíři Kladno: Stahl – Kryll, Zich, Cibák, Klusáček, Šíma, Kučera, Müller, Zelingr – Gnusin, Patyk, Š. Bláha, Schildhabel, Vildumetz, Husarik, Kučera, Březina, Svoboda.
HC Kometa Brno: Holík – Trnka, Slabý, Jurnečka, Kučeřík, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Hasoň, Střondala, Čejka, Matula, Ferda, Frydrych, Krejčí

B r n o – V rámci pětatřicátého kola DHL Extraligy juniorů zamířila brněnská Kometa na led Kladna. Brněnská juniorka dokázala napravit zaváhání z utkání s Duklou a po ubojované výhře veze domů tři body.

Kladno začalo třetinu výborně a rychle se ujmulo vedení v zápase. Před brankou se ocitl Jakub Müller, který z bezprostřední blízkosti propálil Holíka – 1:0. Vedení ovšem našim juniorům nevydrželo dlouho. Jan Hasoň našel před bránou volného Matěje Nováka, jenž procedil skrz Stahla puk do branky – 1:1. V 10. minutě se hosté prosadili podruhé. Obraná lajna si nepohlídala Petra Krejčího, a ten se v samostatném úniku prosadil mezi Stahlovy betony – 1:2.

Mladí Rytíři ve druhé třetině zvýšili svoji aktivitu, a to jim přineslo kýžené ovoce. Pavel Husarik se uvolnil na pravé straně, najel si před gólmana Holíka, krásným pasem našel najíždějícího Krešimira Schildhabela, a ten se trefil do odkryté brány – 2:2. Ani tentokrát Brněnští neotáleli s odpovědí dlouho. Radim Ferda zachytil rozehrávku domácích a spolu s Matějem Novákem ujížděl dva na jednoho. Druhý jmenovaný se z bezprostřední blízkosti prosadil a vrátil Kometě vedení – 2:3.

Průběh prvních minut ve třetí třetině byl totožný, jako ve dvou předchozích. Kladno si vzalo slovo ve 43. minutě a snížilo. Štěpán Bláha naservíroval puk před branku Pavlu Husarikovi, a ten jej procpal přes Holíka – 3:3. Rychlá odpověď hostů přišla opět vzápětí. Roman Jeřábek našel nikým neobsazeného Vojtěcha Střondalu, jenž se v poklidu otočil, zamířil ke Stahlově brance a bekhendem potřetí poslal Kometu do vedení – 3:4. Po obrovské šanci, kdy ujížděli dva Kladenští sami na Holíka, ani při hře v šesti mužích se stav zápasu už nezměnil a Kometa veze domů tři body