Mladší dorost dokázal v Liberci stáhnout třígólové manko, jenže na body to nestačilo

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 4. Pray (Jansa), 12. Strnad (Nezbeda, Kovář), 19. Jiruš (Cikhart, Hampl), 51. Strnad (Jansa, Cikhart) – 22. Masař (Holemý), 24. Masař, 33. Malý (Fajmon). Rozhodčí: Demuth – Kettner, Schopf. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
Bílí Tygři Liberec: Čajan (Krátký) – Duschka, Kovář, Hampl (C), Hladík, Moc, J. Šedivý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Rossmy, Strnad, Nezbeda, Gajda, Vodlan
HC Kometa Brno: Vystavěl (Bizoň) – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý, Rašovský (C), Harmim, Masař

L i b e r e c – Brňanům se nepovedl vstup do utkání a po první siréně byl stav 3:0 pro domácí. Do druhé třetiny však Kometa vstoupila zcela odlišným způsobem a do poloviny hry bylo vyrovnáno. Obrat se však hráčům Komety dokonat nepovedlo. Ve třetí třetině rozhodl svým druhým gólem Strnad. Mladší dorost se tak vrací bez bodu.

Severočeši Kometu od prvních minut nešetřili a úvodní dvacetiminutovku naprosto ovládli. Skóre otevřel velmi brzy William Pray, jehož nenápadné nahození od levého mantinelu skončilo až za brankářem Vystavělem v brněnské síti. Brněnský gólman pak zaváhání odčinil, když zneškodnil dva samostatné nájezdy Praye a Jiruše.

Na svou další trefu si Bílí Tygři museli počkat až do poloviny první části, kdy se z předbrankového prostoru prosadil důrazný Vojtěch Strnad. Před koncem periody pak zvýšil už na 3:0 Vojtěch Jiruš a s Brňany to rázem vypadalo hodně bídně. A to ještě tři vteřiny před sirénou neproměnil trestné střílení Vojtěch Strnad.

Pauza Kometě prospěla, ale jak! Na smazání tříbrankové ztráty začali hosté pracovat od prvních okamžiků druhé části a vyplatilo se. O první trefu Brna se postaral Jakub Masař, který se prosadil, přestože měl na zádech hned dvojici obránců.

Zanedlouho se urodilo i v přesilovce Jihomoravanů. Čajan nedokázal zkrotit pod svou výstrojí puk, který došťoural Jakub Masař až za brankovou čáru. Definitivní vzkříšení Komety stvrdil Jakub Malý, jehož dělovka od modré čáry zamířila od břevna do liberecké sítě, a tak se rázem hrálo znovu od nuly.

Třetí třetina byla válkou nervů. Šance měly oba týmy, ale brankáři se hned několikrát vyznamenali. Na Čajana jel dokonce dvakrát sám Brabenec, v obou případech se ale rozhodl pro bekhendový blafák, který pokaždé dopadl neúspěšně.

Rozhodující okamžik přišel v polovině posledního dějství. Blesková akce ihned po buly vedla k rychlému zakončení Vojtěcha Strnada, na které byl Vystavěl krátký. Hosté se pak pokoušeli o vyrovnání, domácí už ale podruhé nezaváhali a vítězství si vzít nenechali.

LIB

Rivhard Lobo: V první dvacetiminutovce jsme využili naše šance. To se povedlo. Do druhé části na nás nastoupili. Hráli velice dobře, s čímž jsme se nedokázali popasovat. Zaslouženě se dočkali vyrovnání. Po druhé třetině jsme si něco řekli v šatně, kluci k tomu přistoupili zodpovědně a zvládli to. Patří jim velký dík.

KOM

Pavel Pazourek: Nemám k tomu co říct. Kdo chtěl, mohl se přijít podívat.