.

Starší dorost si hravě poradil s Warriorem

HC Kometa Brno - HCM Warrior Brno

Branky a nahrávky: 2. Kavický (Meluzín, Caha), 6. Kunc (Studený), 6. Mlčák (Buchal, Kadlic), 9. Minárk (Kučeřík, Mlčák), 36. Kunc (Kadlic, Vašíček), 42. Kunc (Minárik), 57. Kadlic (Minárik) – 46. Vávra (Mudrych). Rozhodčí: Šudoma – Blaha, Hubáček. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
HC Kometa Brno: Holata – Věžník, Sedláček T., Kučeřík, Mlčák "A", Sedláček J., Vašíček "A", Studený, Buchal – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Kavický, Kunc, Kadlic "C"
HCM Warrior Brno: Kašpar (od 6. minuty Slavík) – Daněk "C", Miloš, Branžovský, Klimeš "A", Mrkvica, Šutera, Vávra – Mudrych, Coufal, Frimel, Hubáček, Borot, Ludvík, Vysloužil, Bocián, Antoňů, Snášel.

B r n o – Starší dorost Komety odehrál v úterý domácí utkání s Warriorem. Kometa nastoupila do duelu velice aktivně a hned první periodu vyhrála 4:0. Soupeř vždy tahal za kratší konec a domácí si nenechali vzít otěže z rukou. Kometa nakonec zvítězila v tomto derby 7:1 a připisuje si tak důležité tři body do tabulky.

Domácí nastoupili do duelu s velkou vervou a již ve druhé minutě skórovali. Erik Meluzín vybojoval při buly touš a rychle vystřelil. Kašpar ještě puk vyrazil, ale poté se dostal k dorážce Daniel Kavický, jenž neměl problém překonat ležícího brankáře hostů. Kometa byla při chuti a v šesté minutě skórovala hned dvakrát. Domácí měli dlouhý tlak, Studený nahodil puk na branku. Toto nahození Kašpar pouze vyrazil před sebe, ale myslel si, že má touš v lapačce, zůstal stát a k odraženému kotouči se dostal Michal Kunc, jenž neměl problém se zakončením v podstatě do prázdné klece. O necelou minutu později Jan Mlčák vystřelil z levého kruhu pro vhazování a puk proletěl mezi betony Kašpara až za brankovou čáru. Tyto chyby zapříčinily následné střídaní brankářů na straně Warrioru a za Kašpara nastoupil Slavík.

Ani Slavík však dlouho nedokázal odolat našlapané domácí ofenzivě. V deváté minutě Kometa měla dlouhý tlak, Kučeřík vystřelil od modré a před brankářem ještě puk šikovně tečoval Marek Minárik. Domácí tak vedli už 4:0 a v podstatě diktovali tempo hry. Soupeř se k žádné velké příležitosti během první periody nedostal a do kabin šla Kometa se čtyřbrankovým náskokem.

Druhá třetina se nesla v o něco poklidnějším duchu. Kometa však měla stále jasně navrch a nepustila Warriors do větších příležitostí. Hosté si situaci také zkomplikovali množstvím faulů, kterých se dopustili. Kometa v šestatřicáté minutě dokázala jednu početní výhodu také využít. Po dlouhém tlaku v útočné třetině dostal puk na pravý kruh Michal Kunc, jenž trefil mezeru mezi tyčí a brankářem, kterou si Slavík dostatečně nepohlídal. Ačkoliv měli domácí několik dalších příležitostí, tak další gól nepadl a do kabin šla Kometa za stavu 5:0.

Kometa nastoupila do závěrečné třetiny v početní výhodě. Warriors ji sice ubránili, ale jakile naskočil pátý hráč hostů na ledovou plochu, domácí vstřelili branku. Po dlouhém tlaku se dostal ke kotouči Michal Kunc a zkompletoval hattrick. Jedinou branku Warriors vstřelili v přesilovce ve čtyřicáté šesté minutě. Postaral se o ni Matěj Vávra, který vystřelil od modré a touš doplachtil až za záda Holata. Kometa ještě do konce zápasu odpověděla a upravila skóre na konečných 7:1. Vojtěch Kadlic dostal přihrávku od Minárika do středního pásma, ujel obraně hostů a ocitl se sám před Slavíkem, kterého překonal svižnou střelou ke vzdálenější tyči. Starší dorost Komety tak celkem hladce zvládl tento domácí duel a tři body zůstávají doma.

KOM Roman Meluzín: Do utkání jsme vstoupili dobře. První třetinu jsme hráli to, co jsme klukům říkali a pak už ty další dvě třetiny byly trošku horší. Ale utkání jsme měli celé pod kontrolou.
WAR .

Zobrazit kompletní fotogalerii