Starší dorost zvládl i druhé brněnské derby a odnáší si tříbodový zisk

HC Kometa Brno - HCM Warrior Brno

Branky a nahrávky: 7. P. Vašíček (Kučeřík), 58. Kavický (Mlčák) Rozhodčí: Radim Slavka – Bohuslav Maloušek, Radim Procházka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 38:17. Průběh utkání: 2:0.
HC Kometa Brno: Holata – Věžník, Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Sedláček, Vašíček P., Studený – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Kavický, Vašíček D., Kunc, Kadlic (C).
HCM Warrior Brno: Kašpar – Daněk (C), Miloš, Branžovský, Klimeš, Šutera, Vávra – Mudrych, Coufal, Hubáček, Borot, Karpíšek, Ludvík, Vysloužil, Bocián, Antoňů, Brůžek.

B r n o – Starší dorost odehrál ve dvou dnech dvě utkání, co víc, ještě proti největšímu rivalovi, kterým je Warrior Brno. Kometa byla od začátku aktivnější. Díky aktivitě šli Komeťáci již v prvních minutách do vedení. Vstřelený gól hráče nakopl a hosty k ničemu nepustil. Druhý vstřelený gól zajistil, že si Kometa i z druhého derby zajistil plný počet bodů.

Hráči Komety vstoupili do utkání aktivněji a hned v úvodu si vypracovali několik šancí. Na konci šesté minuty hrála Kometa první přesilovou hru v zápase. Ani ne po minutě ji dokázal využít Patrik Vašíček, jenž dokázal změnit směr střely Radka Kučeříka - 1:0. Kometu rychlý gól nakopl. V desáté minutě se Michal Kunc dostal do samostatného úniku, bohužel k zakončení se nedostal. Ve třinácté minutě poprvé zahrozil Warrior. Borot s Coufalem se dostali, nikým nehlídaní před bránu. Chyběla přesnější přihrávka od Borota, aby mohl Coufal zakončit do prázdné brány. Nepovedlo se. V patnácté minutě, během oslabení Komety, předvedl úžasný zákrok Martin Holata, který rybičkou chytil střelu do lapačky. Na začátku sedmnácté minuty Vojtěch Kadlic dokázal procpat před hostujícího brankáře a zkusil zakončit bekhendem. Trefil pouze vyrážečku Kašpara. Puk zůstal ležet na brankovišti, odkud jej rychle dostali obránci Warrioru.

Souboj u branky Martina Holaty. Foto: Jiří Grulich.

I druhou třetinu byla aktivnější Kometa. Hostující Kašpar musel nejdříve řešit střelu Zajíčka, následně Studeného a Dominka Vašíčka. Erik Meluzín se v sedmadvacáté minutě dostal do šance, kterou snad nešlo nedat. Meluzín dostal přesný pas přes šíři hřiště přímo na čepel, měl před sebou úplně odkrytou ránu. Bohužel pro Kometu šla rána do místa, kam skákal Kašpar. Stav se tedy neměnil. V polovině mače musel řešit Holata střelu Borota - úspěšně. V poslední pětiminutovce přišly dvě velké šance na obou stranách. Nejdříve nedokázal Kavický dostat vyraženou střelu Studeného do prázdné brány. Na druhé straně se Mudrych snažil před brankářem Komety dostat puk za jeho záda, ale puk při zakončení těsně minul pravou tyč branky.

Radost po výhře nad rivalem. Foto: Jiří Grulich.

Třetí třetina začala vyrovnanou hrou, ale postupem času Kometa opět zrychlovala tempo a tlačila se více do zakončení. V pětačtyřicáté minutě hry vyslal na Kašpara dělovku Erik Meluzín, ale jeho rána nebyla přesná. Třináct minut před koncem se znovu ukázal kapitán domácích - Kadlic. Skvělým sólem si prošel až k brankáři soupeře, zkusil ještě dostat puk na lépe postaveného spoluhráče, jenže kotouč neprošel přes brusle obránců. O sedm minut později měla Kometa přesilovou hru pět na tři, ani ta však nebyla využita. Pět minut před koncem přišla největší šance Warrioru v utkání. Oscar Hubáček se dostal do samostatného úniku, bohužel pro něj mu puk trochu poodjel, což byl signál pro domácího brankáře. Ten však kotouč odpálil na svého spoluhráče, který se vracel zpět k bráně. Puk neřízeně letěl do odkryté klece, naštěstí pro Kometu nakonec těsně minul bránu. Finální úprava skóre přišla dvě minuty před koncem. Střelu Jana Mlčáka zápěstím vyrazil Kašpar pouze před sebe, kde stál Daniel Kavický, který jednoduše zasunul puk do brány - 2:0.

KOM Roman Meluzín: Bylo to normální utkání. Hned od úvodu jsme se tlačili do předu a celkově jsme měli větší počet střel na bránu. Byl to těžký boj. Až druhá vstřelená branka nás uklidnila. Jsme rádi za tři body.
WAR Jiří Otoupalík: Utkání jsme od bojovali a odpracovali, i když jsme byli opravdu hodně pod tlakem. Naši kluci se to teprve učí. Musíme nadále tvrdě pracovat. Nic více k tomu nemůžu říct.

Zobrazit kompletní fotogalerii