.

Starší dorost odehrál druhý zápas ve dvou dnech, nestačil na Liberec

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 58. Kavický (J. Sedláček) – 5. Adamec (Rychlovský, Drábek), 13. Vomáčka (Drábek, Rychlovský), 39. Hampl. Rozhodčí: Tomáš Sofka – Bohuslav Maloušek, Martin Maťašovský. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 22:30. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
HC Kometa Brno: Kašpar (Holata) – Věžník, Sedláček T., Kučeřík, Sedláček J., Vašíček, Gloz, Studený, Buchal – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Kavický, Del Favero, Kunc, Kadlic (C).
Bílí Tygři Liberec: Pařík (Zajíček) – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Hampl, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Hájek, Bitman, Šafařovský, Šeliga.

B r n o – Brněnští hokejisté odehráli druhý zápas ve dvou dnech. Ve čtvrtek porazili svěřenci Romana Meluzína Spartu poměrem 6:3, ovšem v pátek nestačili na Liberec. Hosté hráli od začátku lépe a dvougólový náskok, který si v první třetině vytvořili, udrželi až do konce. Jediný gól Komety vstřelil Daniel Kavický a i přes několik fantastických zákroků brankáře Filipa Kašpara nakonec brněnští hokejisté podlehli 1:3.

Brněnští hokejisté nevstoupili do utkání zrovna dobře. Hned po pár minutách hry byl za faul kolenem vyloučen Michal Kunc. Hosté přesilovku využili, po souhře s Drábkem a Rychlovským se prosadil Miloslav Adamec. O pět minut později mohlo být vyrovnáno, když před bránou zůstal po přihrávce Popelky osamocený Kavický, s jeho střelou si ale poradil Lukáš Pařík. O necelé čtyři minuty později se Liberečtí prosadili znovu. Akci, kterou započal Michael Drábek dokončil Benjamin Vomáčka a zvýšil tak na 2:0 pro svůj tým. Následně měla Kometa k dispozici první ze tří přesilových her. V ni si ale nedokázala vytvořit dostatečný tlak a do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro hosty.

Hned zkraje druhé třetiny měli liberečtí hokejisté dvě možnosti na navýšení svého náskoku. V obou téměř totožných situacích se ale důležitým zákrokem vytáhl Filip Kašpar a držel tak svůj tým na dostřel. Téměř v polovině utkání měli Brněnští další možnost snížit v početní výhodě, liberečtí hokejisté ale nenechali soupeři potřebný prostor a bez větších potíží ubránili i tohle oslabení. V závěru třetiny navíc sebevědomí Komety utrpělo další citelnou ránu, a to když se z na první pohled nijak nebezpečné situace dokázal prosadit obránce Jan Hampl. Druhá část se tedy skončila poměrem 0:3.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s vervou a bylo vidět, jak moc by chtěli srovnat. Z toho ovšem plynuly chyby v obraně a následné šance soupeře, z nichž největší byla ta v 52. minutě. Střelu od modré vykryl Filip Kašpar ramenem a kotouč zůstal chvíli ležet pouze pár centimetrů od brankové čáry. Už to vypadalo, že si ho za záda srazí brněnský brankář sám, ale na poslední chvíli natáhl tělo i hůl brněnský obránce a gólu zabránil. Vše vyústilo ve shození gólmana i branky a drobnou strkanici. Poté měli Brněnští k dispozici další přesilovku, ta ale trvala pouze 56 sekund. Nedovoleného zákroku se totiž dopustili nejprve Patrik Vašíček a chvíli po něm Erik Meluzín, což znamenalo, že se Kometa musela více než minutu bránit ve třech. V přesilovce měl velkou šanci Michael Drábek, jeho střela ale trefila pouze tyč Kašparovy svatyně. Až dvě a půl minuty před koncem se domácí konečně dokázali prosadit. Po přihrávce Jana Sedláčka se trefil Daniel Kavický a stanovil tak skóre na konečných 1:3. Brněnští hokejisté se tak propadli na šesté místo tabulky o pořadí v play-off, na pátou Spartu jim ale schází pouhý bod.

KOM Roman Meluzín: Dnes už nám trochu chyběly síly ze včerejšího zápasu. Soupeř dobře bránil a nám se bohužel nepodařilo vstřelit kontaktní gól dřív. Kdyby nám to tam spadlo, taky by se s tím ještě dalo něco dělat. Liberec byl zkrátka lepší, vyhrál zaslouženě.
LIB Bez komentáře.

Zobrazit kompletní fotogalerii