.

Starší dorostenci v okleštěné sestavě podlehli Motoru

HC Kometa Brno - HC České Budějovice

Branky a nahrávky: 44. Caha (Gloz) – 3. Čížek J. (Novák, Šafář), 15. Hrubec (Vaculík), 31. Čížek J. (Škola), 37. Silný (Čížek J., Novák), 41. Egert, 50. Masopust (Egert), 58. Egert (Krcho, Masopust). Rozhodčí: Přikryl - Čelechovský, Zapletal. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 120. Střely na branku: 20:44. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7.
HC Kometa Brno: Holata – Věžník, Furch, Sedláček T., Čiliak, Sedláček J., Gloz, Buchal – Caha, Minárik, Popelka, Meluzín, Zajíček, Rašovský, Del Favero, Kunc.
HC České Budějovice: Svoboda – Stárek, Pánek, Vávra, Škola, Svach, Čížek A., Šafář, Hubata – Silný, Novák, Krcho, Řezáč, Tisoň, Egert, Hrubec, Vaculík, Čížek J., Melichar, Masopust, Grossmann.

B r n o – Brněnští starší dorostenci nastoupili do utkání 29. kola proti Českým Budějovicím ve velmi okleštěné sestavě. Ačkoli měli v úvodu domácí více ze hry, tak nedokázali odolat tlaku hostujících hokejistů a Motoru podlehli vysoko 1:7.

V opatrném začátku utkání dokázala zahrozit jako první Kometa. Ve druhé minutě dostal nabito na modrou domácí Furch a jeho ostrou ránu zblokoval jeden z obránců Motoru do ochranné sítě. Ačkoli měla Kometa herně lehce navrch, tak šli jako první do vedení hosté. Po levém křídle se protáhl Jakub Čížek a přesnou střelou do bližší šibenice otevřel skóre. Navýšit své vedení mohl Motor při přesilové hře, když se nechal vyloučit domácí Minárik. Kometě se však podařilo ubránit tlak hostí a přesilovku celkem bez problému ubránili. Obratem mohl srovnat navrátilec Minárik, ale při jeho úniku mu chyběla rychlost a zakončit tak nedokázal. Velkou šanci na srovnání měl v polovině třetiny Del Favero, kterému namazal hostující brankář přímo před prázdnou klec, ale do bekhendového pokusu domácího forvarda se položil jeden z obránců a puku v cestě do branky zamezil. Do dvoubrankového vedení odskočili hosté necelých šest minut před koncem třetiny, kdy se nejprve Matouš Hrubec neprosadil z bezprostřední blízkosti, ale o pár okamžiků později obkroužil branku domácích a poslal kotouč za dezorientovaného gólmana Komety. První třetina nebyla zcela dle představ domácích a do kabin se šlo za stavu 0:2

Del Favero v jasné pozici před odkrytou klecí selhal. Foto: Vít Novák

Druhá perioda utkání, respektive její začátek byl jednoznačně v režii hostujícího Motoru. Hosté obléhali klec Holaty. Ke zvýšení tlaku ještě dopomohla vyloučení Buchala, ve kterém měl obrovskou příležitost Řezáč, který ze vzduchu dorážel z bezprostřední blízkosti. I jeho pokus Holata zlikvidoval. Ve vlastním oslabení mohl udeřit unikající Zajíček, ale pří svém samostatném úniku mu utekl kotouč. Kometa mohla snížit náskok soupeře v přesilové hře, ale místo vstřelení branky naopak inkasovala. Škola byl nastřelen u mantinelu, kotouč se odrazil k Jakubu Čížkovi, jenž svůj samostatný únik zakončil střelou mezi betony brankáře Holaty. Právě Jakub Čížek byl klíčovým aktérem při další brance Motoru. Po zisku kotouče za brankou jej naservíroval před Holatovu klec na hůl Michala Silného a v Brně se schylovalo k debaklu.

Nejlepším hráč domácích byl jednoznačně brankář Holata, jenž zlikvidoval mnoho nebezpečných příležitostí soupeře. Foto: Vít Novák

Hned na začátku třetí třetiny dostal hostující Jiří Egert mnoho prostoru u branky domácích a svého postavení dokázal využít a zvýšit na rozdíl pěti branek. Kometa se přeci jen podařilo snížit. Chvíli po brance Egerta se na levém křídle uvolnil Robin Caha a se štěstím dostal kotouč nad rameno Svobody. Vstřelená branka hokejisty Komety nakopla, ale nepodařilo se jim snížit a naopak inkasovali. Egertovu ránu dokázal Holata zlikvidovat, ale po jeho zákroku zůstal kotouč ležet vedle jeho betonu a Šimon Masopust dorazil bez problému kotouč do branky. V závěru utkání se ještě jednou prosadil hostující tým a to, když se k odraženému puku dostal opět Jiří Egert a zvýšil na závěrečných 1:7.

KOM Marek Moskal: Hráli jsme v okleštěné sestavě, ale to není výmluva. Budějovice se prezentovali dobrým a hlavně jednoduchým hokejem. Měli jsme dát z toho minima šancí více gólů, ale soupeři zachytal dobře brankář. Bohužel jsme si nedokázali vytvořit jasné příležitosti, které bychom proměnili. Trápíme se v přesilovkách, možná je problém že trénujeme v jiném složení než hrajeme.
CEB Radek Bělohlav: První třetina se nám podařila podle představ. I když padlo málo gólů, tak podle mě určila ráz zápasu. Druhá část byla výsledkově podobná, nicméně jsme v ní udělali chyby a rozhodčí nám odpustili i některé fauly. Poslední část už jsme dohráli slušným výsledkem.

Zobrazit kompletní fotogalerii